CHP’den enflasyon tepkisi: Bu ucube rekorun sahibi Erdoğan’dır

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, üretici ile tüketici enflasyonu arasındaki farkın 65 puan olduğuna dikkati çekerek "Bu ucube rekorun sahibi Erdoğan'dır" dedi.

CHP’den enflasyon tepkisi: Bu ucube rekorun sahibi Erdoğan’dır

CHP Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, rekor seviyede yükseliş yaşayan TÜİK rakamlarına dair bir paylaşımda bulundu. Öztrak’ın paylaşımları şu şekilde:

– TÜİK ‘in ağır makyajına rağmen “çaldıkları minareye, kılıf uydurmak” zor. Türkiye bu kadar kısa sürede, bu kadar hızla azdırılan bir enflasyon tsunamisiyle ilk kez karşılaşıyor. Üretici enflasyonu %144,6 ile Cumhuriyet tarihi rekorunu kırdı. Bu ucube rekorun sahibi Erdoğan’dır.

– Üretici enflasyonunda az zamanda Cumhuriyet rekoru! Bu ucube rekorun sahibi Erdoğan’dır. Bu da bir başka rekor! Üretici ve tüketici enflasyonu arasındaki fark 65 puan. Bu ucube rekorun sahibi Erdoğan’dır.

TÜİK'le ilgili şüpheler artıyor: Enflasyon hesaplarında uçurum büyüdü İlginizi Çekebilir TÜİK'le ilgili şüpheler artıyor: Enflasyon hesaplarında uçurum büyüdü DİSK-AR: Dar gelirlinin gıda enflasyonu yüzde 140'a dayandı İlginizi Çekebilir DİSK-AR: Dar gelirlinin gıda enflasyonu yüzde 140'a dayandı Enflasyon rakamları açıklandı İlginizi Çekebilir Enflasyon rakamları açıklandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...