Erdoğan: Bizim iktidarımızda ne sulu ne kuru uyuşturucuya yer yok

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in uyuşturucu ile ilgili sorusuna cevap veren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hanım efendi önce şunu bileceksin, bizim iktidarımızda ne sulu ne kuru uyuşturucuya yer yoktur. Sen nasıl oluyor da bunu konuşuyorsun. Bizim kitabımızda uyuşturucuya yer yoktur. Mücadelemizi de sonuna kadar verdik, veriyoruz ve vereceğiz. Sen önce haddini bileceksin..." dedi.

Erdoğan: Bizim iktidarımızda ne sulu ne kuru uyuşturucuya yer yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, “Meral Hanım; siyaseti yanlış öğrenmişsiniz, bunda bizim de payımız var. Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz. ‘Başbakan olacağın’ 15 Temmuz sonrası, uyuşturucu ölümleri 941’den, 2021 sonunda 270'e düştü. Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız… Meral Hanım; oturduğun büyükelçilere Batı’nın halini bir sor. Ha unutmadan, Stajyer Bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin. Kaç liraydı sahiden…” sözleriyle hedef aldı.

AKŞENER, ERDOĞAN’A SORDU

Soylu’nun bu açıklamasına Akşener’den dün yanıt geldi. Akşener “Ben Sayın Soylu'nun o tweetlerine cevap vermemiştim. Siz şimdi dürttüğünüz için cevap vereceğim. Sayın Soylu diyor ki; ‘Uyuşturucuyla mücadele 2016, 15 Temmuz sonrası.' Peki, AK Parti iktidarı 2002'de başladı değil mi? Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman Başbakanımız mıydı? Evet. Demek ki bütün o süreç içerisinde katiyetle Sayın Soylu iddiasına göre sevgili yavrucuğum, uyuşturucu mücadelesini bu arkadaşlar yapmamış. Şimdi ben Sayın Cumhurbaşkanına, Sayın Erdoğan'a soruyorum; Süleyman Soylu'nun dedikleri doğru mudur?” diye sordu.

Akşener, Captagon sorusuna verdiği cevapta da o dönemin sorumlusunun sarayda olduğuna işaret etti.

Foto: AA

ERDOĞAN’DAN YANIT GELDİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’nde toplu açılış töreninde konuştu. Akşener’in açıklamalarına değinen Erdoğan, şunları söyledi;

*Şimdi, bir yere geleceğim. Burada bunu söylemek istemezdim. Malum bir ana muhalefet var, bir de onun yanında yavru muhalefetler var. Bunlardan, yavru muhalefetten bir tanesi aynı zamanda Kocaeli milletvekili. Hiç değinmek istemezdim. Fakat geçenlerde bir açıklaması oldu. Fazla uzak değil.

“İKTİDARIMIZDA NE SULU, NE KURU UYUŞTURUCUYA YER YOKTUR”

*Yani ’20 yıllık iktidarımızda uyuşturucuyla mücadelede biz gerekeni yapmamışız’ diyor. Hanımefendi, önce şunu bileceksin; bir defa bizim iktidarımızda ne sulu, ne kuru uyuşturucuya yer yoktur. Sen Tayyip Erdoğan’ı bu noktada iyi bilirsin.

*Tayyip Erdoğan’ın suluyla, kuruyla alakası olup olmadığını iyi bilirsin. Ya nasıl oluyor da sen bunu konuşuyorsun? Yok Captagonlar, yok şunlar, yok bunlar. Bunların hepsiyle biz gerekli mücadeleyi verdik, veriyoruz ve vereceğiz. Bu konuyla ilgili İçişleri Bakanımızın verdiği mücadele, şahsımın, bakanlarımızın, kabinemizin verdiği mücadele hepimiz için bilinen bir gerçektir.

“KİMSE İNKAR EDEMEZ”

*Sen önce kendi kadronun içerisinde ve ana muhalefetin içinde sulu-kuru bu uyuşturucuları alanları düşün. Sen kimlerle beraber yol yürüdüğünün farkında mısın? Dolayısıyla önce haddini bileceksin. Önce bir defa AK Parti iktidarının bu noktada sulu-kuru uyuşturucuyla mücadelesini inkar etmeyeceksin. Bunu iyi bileceksin.

*Bizim kitabımızda uyuşturucuya yer yoktur ve mücadelemizi de sonuna kadar verdik, veriyoruz ve vereceğiz. Ama hanımefendi, sen önce kendi çatının altındakileri düşün, onlarla beraber nasıl yol yürüdüğünü düşün. Bizim bu noktada mücadelemiz nettir, kesindir ve bu mücadeleyi, uyuşturucuyla olan mücadelemizi kimse inkar edemez.

“TOPARLANMA GECİKİRSE…”

*Ekonomideki toparlanma gecikirse milletimizi bu kutlu yürüyüşten vazgeçireceklerini sanıyorlar. Türkiye’nin siyasi, askeri, diplomatik olarak en güçlü dönemini yaşadığı bir süreçten geçtiğimiz için başka bir sermayeleri de zaten yok.

*Sırtlarını sıvazlayan büyükelçiler, farklı kimliklerle etraflarına doluşturdukları beşinci kol elemanları, FETÖ’sünden PKK’sına, tüm terör örgütlerinin uzantıları, kifayetsiz ve kimliksiz siyaset tüccarları velhasıl Türkiye’nin ve bu kardeşinizin tüm düşmanları bunlara gaz verdikçe coşuyorlar.

“BİR CUMHURBAŞKANI ADAYI ÇIKARTAMADILAR”

Muhalefetin aralarında anlaşıp cumhurbaşkanı adayı çıkartamadıklarını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

*Sırtlarını sıvazlayan büyükelçiler, etrafındakiler, FETÖ’sünden PKK’sına velhasıl Türkiye’nin ve bu kardeşinizin tüm düşmanları bunlara gaz verdikçe coşuyor. Hala kendi aralarında anlaşıp bir cumhurbaşkanı adayı çıkartamadılar ama olsun. Masada 6 kişi var masanın altında da 1 tane toplam 7. Her kafadan bir sesin çıktığı bu curcuna masasına bir değil, birkaç aday çıkartabilecek kapasitede görüyorum.

*Şaka bir yana en kritik dönemde Türkiye’nin önünü kesmek için gösterilen komik gayretleri izliyoruz. Allah kimin hangi niyete sahip olduğunu ve kimin kiminle yürüdüğünü biliyor. Biz işimize bakıyoruz onlar ne yaparsa yapsınlar. Biz bu tezgahla ilk defa karşılaşmıyoruz. İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı seçildiğimiz andan itibaren kendimizi mücadelenin içinde bulduk. Ne dediler muhtar bile olamaz dediler, bu manşetleri attılar.

*Ülkenin önce başbakanlık görevine sonra cumhurbaşkanı olduk. Bütün bu mücadeleyi milletimiz için verdik. 2023’den de zaferle çıkacağız. Ne terör örgütlerinin kanlı provokasyonları ne ahlaksız şantajlar milli iradenin gücünün üstüne çıkamaz.

*Onlar kaynakları arttırdıkça bizde kendi potansiyelimizi daha da kullandık. Yoğun bir şekilde tüm bu tezgahlar gizli saklı sergileniyordu. Sonra giderek pervasızlaştılar. Ülkemizi mahvetmek ve yönetimi değiştirmeyi açıkça ifade etmeye başladılar. Ekonomimize yapılan saldırı böyle başlamıştı. Ülke yönetiminde darbe ve ekonomiyle başaramadıklarını 2023’de sandık planlarını açıkça anlatmışlardı.

“CEKETİMİZİ ÇIKARTALIM VE FİNALİ İYİ YAPALIM”

Havanın sıcak olması nedeniyle ‘Ceketimizi çıkartalım ve finali iyi yapalım’ diyerek ceketini çıkartarak konuşmasına devam eden Erdoğan, “Seçim tarihi 2023 Haziran çattığında lütfen karşınıza çıkan adaylara bir bakın. Tercihinizi en doğru şekilde yapmanızı istiyorum. Buradan öyle bir ses verin ki dostlarımızın yürekleri ferahlasın. Kocaeli 2023’te tercihinde büyük ve Türkiye’nin yanında olmaya hazır mısınız? Evlatlarımıza bırakacağımız en önemli 2053 vizyonuna sahip çıkacak mısınız? Ülkemize diz çöktürmek, milletimize boyun eğdirmek isteyenlerin bir kez daha kursaklarında bırakmaya var mısınız? Kocaeli bu kutlu yürüyüşte yanımızda mısınız? Kocaeli’nde birçok eserin açılışını yapıyoruz. Bay Kemal gibi İstanbul Belediye Başkanıyla musluk açmıyoruz musluk” diye konuştu.

Akşener'den Soylu'ya 'uyuşturucu' yanıtı: İlgili kişi sarayda İlginizi Çekebilir Akşener'den Soylu'ya 'uyuşturucu' yanıtı: İlgili kişi sarayda

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...