Hava durumu değişiyor: Adım adım ısınacak, hafta sonu kavuracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ve küresel tahmin sistemlerinin raporlarına göre yarından itibaren Türkiye yeni bir sıcak hava dalgasının etkisi altına girecek. Hafta sonu İstanbul'da 35 dereceye yaklaşacak olan sıcaklık değerleri güney kıyılarımızda 40 dereceyi bulacak.

Hava durumu değişiyor: Adım adım ısınacak, hafta sonu kavuracak

Tahminlere göre yurtta yer yer etkili olan kavurucu sıcaklar yarından itibaren ülke genelinde kendini gösterecek. Meteoroloji’den Akdeniz kıyılarımızdaki şehirlere orman yangını uyarısı gelirken, birçok şehirde hava sıcaklıklarının 5 dereceden fazla artacağı öğrenildi. Sıcak hava dalgası gelecek haftanın ortalarına kadar etkisini sürdürecek. Yurdu etkileyecek olan sıcaklar süresince sadece Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda yağış görülecek.

KARADENİZ KIYILARINA YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Sinop, Tokat, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR MARMARA’DA ETKİLİ OLACAK

Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı ile Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (50-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte.

Almanya'da yılın en sıcak günü yaşanıyor İlginizi Çekebilir Almanya'da yılın en sıcak günü yaşanıyor Güneydoğu'da 40 dereceyi aşan sıcaklar bunalttı İlginizi Çekebilir Güneydoğu'da 40 dereceyi aşan sıcaklar bunalttı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...