HDP Mersin İl Başkanı Bedriye Kuş hakkında gözaltı kararı

Mersin’de PKK/KCK, PYD-YPG ve MKP terör örgütlerine yönelik operasyon... Aralarında HDP Mersin İl Başkanı Bedriye Kuş ile HDP Akdeniz Belediyesi meclis üyelerinin de olduğu çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

HDP Mersin İl Başkanı Bedriye Kuş hakkında gözaltı kararı

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü'nce, terör örgütlerinin eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla çalışma başlattı.

Uzun süre devam eden teknik-takip sonucunda Türkiye'nin sınır ötesinde yaptığı başarılı operasyonlarını baltalamak için PKK/KCK-PYD/YPG ve MKP terör örgütünün yapılarını, mensuplarını, eylem ve faaliyetlerini övücü, yüceltici, destekleyici mahiyette sosyal medya üzerinden paylaşım yapıldığı saptandı.

SOSYAL MEDYADA BOY GÖSTERDİLER

Ayrıca örgüt adına kent merkezinde muhtelif tarihlerde gerçekleştirilen, terör örgütünün amaç, stratejisi ve talimatları doğrultusunda kullanılan molotof malzemelerinin üzerinde parmak izi ile bölücü terör örgütü mensubu tarafından, hakkında açık beyan bulunan şahısların olduğu belirlendi.

Yapılan çalışmalar kapsamında terör örgütü mensuplarının kullanmakta olduğu AK-47 marka silah, el bombası ve Thomson marka patlayıcıyla ile fotoğraf çekip sosyal medya siteleri üzerinden fotoğraf paylaşımında bulunulduğu da belirlendi.

Merkez Akdeniz Belediyesi Meclis Toplantısında ise gündem maddeleri görüşülürken PKK/KCK terör örgütü propagandası yapan meclis üyelerinin kimlikleri de belirlendi.

10 KİŞİ ARANIYOR

Yapılan teknik-takip çalışmalarının sonuçlanması üzerine Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca, aralarında HDP İl Başkanı Bedriye Kuş ile 4 HDP’li Akdeniz Belediyesi Meclis üyesinin de bulunduğu 31 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Sabah saatlerinde “Temizleme” adı verilen operasyon düzenleyen ekipler, aralarında HDP Mersin İl Başkanı Bedriye Kuş, HDP’li Meclis üyeleri Nevzat Baran, Ali Tanrıverdi, Nuriye Arslan ile Mehmet Bitkin’in de bulunduğu 21 kişiyi gözaltına aldı.

Düzenlenen operasyon kapsamında kimlikleri belirlenerek haklarında gözaltı kararı bulunan 10 zanlının arandığı bildirildi.

15 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi İlginizi Çekebilir 15 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...