Kılıçdaroğlu Gezi tutuklularının aileleriyle buluştu, Vera’nın doğum gününü kutladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davası tutuklularının aileleriyle İstanbul'da bir araya geldi. Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman'ın kızı Vera'nın doğum gününü kutladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte Gezi davası tutuklularının aileleriyle buluştu. Buluşmanın amacı ise doğum günüydü.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, aileler ile birlikte Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman'ın kızı Vera, Gezi tutuklusu Mine Özerden'in annesi Halide Özerden ve Gezi tutuklusu Çiğdem Mater'in doğum gününü kutladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Doğum günü dolayısıyla beraberiz. Sevgili Vera, yanımda oturduğu için son derece mutluyum. Büyük bir aile olduğumuzdan söz ettik. Aslında bizi aile yapan bizim düşüncelerimiz. Özgürlüğe duyduğumuz özlem. Çocuklarımızın daha güzel bir ortamda büyümesi, hepimizin huzur içinde yaşaması. Bu hedef mutlaka gerçekleşmek zorunda. Gerçekleşmenin yolu da ortaklaşmadan geçiyor.

Tabi bu düşünceleri ifade etmenin bedeli var. O bedeli ödeyenler şu anda içeride. Bir kısmı içeride, bir kısmı dışarıda ama ne olursa olsun içeride olanlar bu bedelin bir anlamda onurlu kişileri. Tarih onları unutmayacaktır. Bizler onları unutmayacağız. Belki hepimiz unutulacağız ama içeride olanlar unutulmayacak. Çünkü onların ödediği bedel daha ağır bir bedel.

Belki ileride Vera anılarını anlatırken, belki biz hayatta olmayacağız ama Vera onları anlatacak. Babalarının, annelerinin ne bedeller ödediğini anlatacak. Umarım içeridekiler dışarı çıktığında yine birlikte oluruz. Bu kez onların hapishanedeki anılarını dinlemiş oluruz. Emin olun gülerek, zevkle anlatacaklardır. Çünkü ödedikleri bedel kendilerinin değil topluma karşı yüklendikleri sorumluluğun bir bedelidir.

Adaletin tecelli etmesi gerektiğini söylediniz. İnsanoğlunun yaşamı adaleti aramakla geçmiştir. Vera’nın kuşağı ve ondan sonraki kuşak da adaleti arayacaktır. Çünkü haksızlığın olduğu yerde mutlaka adalet arayışı vardır. Adaleti sağlamak için elbet mücadele edeceğiz. Bu mücadele sıradan bir mücadele değil, köklü bir mücadele. Ama bu mücadelede önemli aşamaları aştığımızı düşünüyorum ben.

Daha mutlu, daha huzurlu günlerde, içeridekilerin de aramızda olduğu günlerde, daha keyifli bir ortamda birlikte oluruz.”

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından da şu paylaşımı yaptı:

“Bugün Gezi rehini Tayfun Bey'in güzel kızı Vera'nın doğum günü, hep birlikte kutladık. En büyük hediyemiz, onu babasına kavuşturmak… En kısa zamanda olacak inşallah. Bu vesileyle bir başka rehin olan Çiğdem Mater'in ve sevgili Halide Özerden'in de doğum gününü kutluyorum.”

 

Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman'dan kızı Vera için doğum günü paylaşımı İlginizi Çekebilir Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman'dan kızı Vera için doğum günü paylaşımı Türkiye'nin dört bir yanından Gezi tutuklularına mektup gönderdiler İlginizi Çekebilir Türkiye'nin dört bir yanından Gezi tutuklularına mektup gönderdiler Gezi tutukluları cezaevinde 100 günü SÖZCÜ'ye anlattı İlginizi Çekebilir Gezi tutukluları cezaevinde 100 günü SÖZCÜ'ye anlattı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...