Mersin’de orman yangını ikinci gününde

Mersin'de çıkan orman yangınına karadan ve havadan müdahale, ikinci gününde de sürüyor.

Mersin’de orman yangını ikinci gününde

Toroslar ile Tarsus ilçeleri arasındaki Topaşır mevkiindeki ormanda, dün öğle saatlerinde yangın çıktı. İhbarla bölgeye 6 helikopter, 23 arazöz ve çok sayıda personel sevk edildi. Sarp ve kayalık olduğu belirtilen bölgede ekipler, alevleri söndürmek için yoğun çaba sarf etti.

Çalışmalar sırasında bir itfaiye eri de kayalıklardan düşerek hafif yaralandı. Ekipler, havanın kararması ile havadan yürütülen çalışmalara ara verdi.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte helikopterler, yeniden havalandı. Yangına hem karadan hem de havadan müdahale ikinci gününde de sürüyor. Söz konusu bölgede 24 Temmuz’da da yangın çıkmış, ekiplerin uzun uğraşlarıyla alevler kontrol altına alınmıştı.

SADECE HAVADAN MÜDAHALE EDİLEBİLİYOR

Yangına 5 helikopterle havadan müdahale sürüyor. 23 arazöz ve çok sayıda personelin sevk edildiği bölgede, arazi yapısı nedeniyle kara ekibi yangına müdahale edemiyor.

Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, arazi yapısı nedeniyle sadece havadan müdahalenin yapılabilen yangının ilerlemesinin durdurulduğunu belirtti. Yangının büyüme ihtimalinin zayıf ve ikametlere uzak bir bölgede çıkması nedeniyle tehlike oluşturmadığı kaydedildi.

Mersin'de orman yangını İlginizi Çekebilir Mersin’de orman yangını

Mersin'de orman yangını İlginizi Çekebilir Mersin'de orman yangını

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...