Muharrem İnce: Bu ülkenin akıl, adalet ve ahlaka ihtiyacı var

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce KPSS'nin iptaline ilişkin konuştu. İnce, “Türkiye’nin akıl, adalet ve ahlaka ihtiyacı var. Şaibe var sınavı iptal edelim, başkanı görevden alalım, sorunu çözmez. Gençlerin umudunu kırmamak tarikatlara teslim olmamak lazım” dedi.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde partisinin ilçe teşkilat binasının açılışını yapan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Cuma namazını Tepecik Cami’sinde kıldı.

Bodrum Denizciler Derneği'nde denizcilerle sohbet eden İnce daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı, KPSS ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce, Türkiye'nin 3A'ya ihtiyacı var diyerek başladığı açıklamasında “Türkiye'nin akıl, adalet ve ahlaka ihtiyacı var. Şaibe var sınavı iptal edelim, başkanı görevden alalım, sorunu çözmez. Bu ülkenin en güvenilir kurumu ÖSYM idi. O sınavlardan geçtik. En güvenilir kurumu bile ne hale getirdiler. Yani hiç kimse ÖSYM'den şüphelenmezdi. Ama yıllarca FETÖ’cüler çaldı soruları, yandaşlarına verdiler. Bunu biz söylediğimizde FETÖ'ye toz kondurmuyorlardı. Bu geldiğimiz noktada sınavın iptal edilmesi, başkanın görevden alınması sorunu çözmez. Bir kere şeffaf olunması lazım” ifadelerini kullandı.

‘GENÇLERİN UMUDUNU KIRMAMAK, TARİKATLARA TESLİM OLMAMAK LAZIM’

İnce, açıklamasının sonunda “Gençlerin umutlarını kırmamak lazım, şu mülakatları da bir konuşmak lazım. Yani KPSS'de yüksek puan da alsan sorun çözülmüyor, mülakatta eliyorlar, ahlaksızlık diz boyu artık. Önce bu ülkeye ahlak lazım, çocukların yıllardır hayallerini çalıyorlar. Akıllanmıyorlar da, FETÖ'ye teslim ettiler, şimdi başka bir tarikata teslim ediyorlar. Yani biz FETÖ'ye teslim ettik yargıyı şunu bunu, sonra da bize darbe yaptılar deyip akıllanmıyorlar da, FETÖ'den kurtuluyorlar sözde, sonra başka bir tarikata teslim oluyorlar. Akıl yok, Allah’ım bunlara önce akıl ver diyorum, başka bir şeyde demiyorum” dedi.

İnce Bodrum'daki ziyaretlerini geçtiğimiz yıl yangın felaketinin yaşandığı Bodrum'un Mazı Köyü ile Milas'ın Bozalan ve Çökertme köylerinde sürdürmek üzere ilçeden ayrıldı.

Muharrem İnce: Türkiye'de üçüncü bir ittifak kuruldu İlginizi Çekebilir Muharrem İnce: Türkiye'de üçüncü bir ittifak kuruldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...