CHP’den ihracı istenen Tanju Özcan: Yeni sarı öküz olmak istemiyorum

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisi CHP'nin Yüksek Disiplin Kurulu'ndaki savunmasının ardından açıklamalarda bulundu. Özcan, "Şimdiye kadar sarı öküzleri verdik biz birilerine. Ben yeni sarı öküz olmak istemiyorum" dedi.

CHP’den ihracı istenen Tanju Özcan: Yeni sarı öküz olmak istemiyorum

CHP Merkez Yönetim Kurulu’nca “parti kurallarıyla bağdaşmayan tutum ve davranışları” gerekçesiyle disipline sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, savunmasının ardından açıklamalarda bulundu.

TAVRIMDA BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK

Özcan, “YDK’ya sözlü olarak savunmamı yaptım. Ben 22 yaşında bu partiye davet üzerine değil kendi irademle; ülkeme ne katabilirim partime ne katabilirim diye katılanlardanım. Partiye ‘gel seni belediye başkanı yapalım’ diye davetle gelenlerden değilim. Verilecek karar ne olursa olsun ben Atatürkçüyüm, Türk milliyetçisiyim. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 ana ilkesine her zaman sahip çıkan biriyim. Bu tavrımda bir değişiklik olmayacak” dedi.

Tanju Özcan, “Bugün de hakkımda olumlu bir karar çıkmasını bekliyorum ve öyle ümit etmek istiyorum” ifadelerini kullandı ve şunları söyledi:

– Yine başta geçici sığınmacıların geri gönderilmesi olmak üzere temel konulardaki düşüncelerimde ve söylemlerimde herhangi bir değişiklik olmayacak. Aynı şeyleri söylemeye devam edeceğim. Halkımız beni Atatürkçü ve Türk milliyetçisi olarak tanıdı. Bundan sonra da aynı Tanju Özcanı görmeye devam edecekler. Bu gerekçe soyut bir gerekçe bana göre. Gerçek bir gerekçe de değil.

– Beni HDP istiyor diye, AK Parti istiyor diye, FETÖ’cüler istiyor diye, yandaş basın istiyor diye, partimden ihraç edeceklerini zannetmiyorum. Şimdiye kadar sarı öküzleri verdik biz birilerine. Ben yeni sarı öküz olmak istemiyorum. Dolayısıyla bugün de hakkımda olumlu bir karar çıkmasını bekliyorum. Öyle ümit etmek istiyorum.

Tanju Özcan'ın kesin ihracı istendi! İlginizi Çekebilir Tanju Özcan'ın kesin ihracı istendi!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...