Türkiye’nin bugün 3, son dört ayda 52 şehidi var

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bugün 3 askerimizin şehit olduğunu açıkladı. Nisan ayının başından bu yana 48'i asker 6'sı korucu toplam 54 güvenlik görevlisi teröristlerle girilen çatışmalar ve bombalı saldırılarda yaşamını yitirdi.

Türkiye’nin bugün 3, son dört ayda 52 şehidi var

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bugün sabah saatlerinde Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından üs bölgesine açılan taciz ateşi sonucunda Tnk. Söz. Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tnk. Söz. Er Mert Otal’ın şehit olduğunu açıkladı.

Öğlen saatlerinde yine bakanlıktan yapılan açıklamada, Pençe 1-2 Harekât bölgesinde EYP patlaması sonucu yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Cüneyt Taşyürek’in tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu duyurdu.

Bugünkü kayıplarla birlikte nisan ayının başından bu yana şehit olan toplam asker sayısı 48’e çıktı. Korucular Kemal Alim, Hüseyin Sarı Bülent Vermez, Kemal İmece, Avdi Demir, Veysi Sebik’in de şehit olmasıyla son dört ayda hayatını kaybeden toplam güvenlik görevlisi sayısı 54 oldu.

Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Şehitlerimiz sayfasına göre dün itibariyle nisan ayının başından bu yana şehit olan askerler:
ŞEHİT OLAN KORUCULAR

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...