Alican Özcan
Alican Özcan

Jorge Jesus, Joshua King’i neye göre 11 oynattı?

Dinamo Kiev’in aylardır resmi maç yapmamış olması, dün gece Fenerbahçe için en şanslı faktördü. Henüz Jorge Jesus’un isteklerini tam olarak kavrayamamış bir Fenerbahçe vardı sahada.

Üstüne ilk kez Fenerbahçe formasıyla maça çıkan Joshua King’in yetersiz performansı ve İrfan Can Kahveci’nin öz güvensiz ve silik görüntüsü eklenince, bence beklentilerin altında kalan bir Fenerbahçe izledik. Orta sahada Arao-İsmail ikilisinin ilk kez forma giymesi, Kiev’li oyuncuların boşta kalan bütün toplara sahip olmasına ve Fenerbahçe kalesinde tehlike yaratmasına neden oldu.

Ferdi ve Osayi maç boyunca yüksek efor sarf ettiler. Ferdi vasatı geçemezken Osayi standardını bozmadı. Zaman zaman Diego Rossi ve Enner Valencia’nın bireysel çıkışları heyecan yaratsa da, bir bütün olarak Fenerbahçe’nin tatmin edici bir oyun sergilediğini söylemek mümkün değil.

Henüz takım uyumunun oturmadığı belli. Ancak ligin başlamasına kısa bir süre kala ve Kiev maçının rövanşı öncesi Jesus bu soruna çare üretmeli.

“2 aydır futbol oynamıyorum, hazır değilim” diye kendisi söyleyen ve daha 1,5 hafta önce takıma katılan Joshua King’in, bu maçta ilk 11 başlaması kararı neye göre verildi merak ediyorum. Serdar Dursun veya daha hazır bir isim sahaya sürülemez miydi?

Jesus’un ‘ofansta kalitemiz eksik’ açıklamasına katılıyorum. Ama bu kaliteyi sahaya yansıtabilecek, daha hazır konumdaki futbolculara ilk 11’de şans vermemesini ya da oyuna geç almasını anlayamadım.

Rövanşta özellikle hücum hattında bazı değişiklikler yapması şart.

Loading...