Ercan Taner
Ercan Taner

Lucescu’yu yine yenemedik

Dinamo Kiev'i hiç bu kadar çaresiz görmemiştim. Fenerbahçe istediği pozisyonları buldu. İrfan Can'la direğe takıldı. Olmayınca olmaz bazen bu oyunda.

Takımın oyun iştahı ilk devre mükemmele yakındı ama Lucescu'nun bizim takımlarımıza karşı aldığı sonuçlar ilk yarının sonlarına doğru endişe duymama yol açtı. 9 maçta 6 galibiyet ve 3 beraberlik almış bize karşı Lucescu. Mağlubiyeti bile yoktu.

İkinci yarının başındaki baskı ve pozisyonları görünce tur için umutlarım arttı. Uzun yıllardır sezon öncesi Fenerbahçe'yi bu kadar diri, tempolu ve oyunu domine eden bir yapıda görmemiştim. Ama İsmail'in kırmızı kartı oyun içi görüntüyü değiştirdi. Gerilim filmi başlamıştı. Buyalski attığı golle Kadıköy'e şok yaşattı. İşler iyi giderken böyle olmaz. Bir kart nelere yol açtı…

Valencia ne yaptı? Tam zamanında gelen penaltıyı atamadı. Efendim herkes penaltı kaçırır olur böyle derler ya, dün akşamki, kesinlikle kaçmaması gereken bir penaltıydı.

Emre Mor niye girdi, sonra niye oyundan alındı diye düşündüm. Eğer sakatlanmadıysa, sebebi kesinlikle sahada kaybolması diyebiliriz. Szalai tam anlamıyla altın gol attı. Jesus'un yaptığı değişiklikler, eksik takımın ritmini hiç bozmadı, aksine zaman zaman yükseltti. Uzatmalarda, eksik kalmanın dezavantajları ortaya çıktı. Şarj bitti. Mecburen Dinamo karşısında çoğu zaman otobüsü çekmek zorunda kaldı Fenerbahçe.

Sonunda olan oldu. Karavaev bütün umutları bitirdi. Bir kırmızı kartın nelere sebep olduğunu dün akşam bir kez daha gördük

Loading...