Lemi Çelik
Lemi Çelik

Trabzonspor ciddiye almalı

Trabzonspor, İstanbulspor müsabakasına görmüş olduğumuz en önemli şey Trabzonspor'un rakibi küçümsemesi. Sivasspor maçıyla kıyasladığımızda, bordo-mavililerin takım olarak tam kapasite ile değil yüzde 50 düşük seviyeyle oynadığını gördük. Birkaç tane anekdotu yazmakta fayda var…

1- Trabzonspor'da geçen yıl büyük problem olan iki bekte oynayan Eren ile Larsen ortaya iyi performans koyduğunu gördük.

2- Abdullah hoca ısrarla Bakasetas'ı kaleye uzak, Abdülkadir'i ise yakın oynatarak verim almaya çalıştı. Fakat bu iki futbolcu da kaleye çok uzak kaldığı için özellikle Bakasetas, şut atamayarak en önemli özelliğini ortaya koyamadı. Abdullah hoca yerlerini değiştirseydi çok farklı Trabzonspor olurdu.

3- Trabzonspor'da Cornellius gibi bir santraforun varsa sağdan, soldan bol orta yapacaksın. Maalesef Visca, sağda son derece verimsiz; güçsüz orta yapmaktan aciz… Trezeguet ise kafasını yere eğiyor, bencilce kendine oynuyor, Nwakaeme gibi kafasını kaldıramıyor, orta ve  asistler yapamıyor. Nwakaeme'yi çok arayacaklarını düşünüyorum. Böyle olunca da Cornellius'un da performansı düşüyor. Sadece rakibin hatasını zorlayarak gol arıyor.

4- Orta saha olarak Siopis, rakibin bütün kontralarını tek başına durdururken seyirciden büyük alkış aldı. Takımın mutlaka değişmez oyuncusu olmalı. Abdülkadir Ömür ile Bakasetas ise kaleye daha yakın oynayıp takımları adına gol atmalı ve attırmalılar.

Sonuç olarak rakip İstanbulspor, bu kadrosuyla Trabzonspor'u zorlayacak değildi. Bu galibiyet yanıltmasın. Özellikle Kopenhag maçına bu konsantrasyonla çıkarlarsa hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Loading...