Pandeminin ilk aylarında dünya genelinde ölüm vakalarının hızla artması üzerine tüm uçuşlar durdurulmuş, tekrar normale dönüş için orta koltukların boş bırakılmasının zorunlu hale getirilmesi gündeme gelmişti.

Sonuçta hiçbir hava yolu şirketinin bu yükü kaldıramayacağı düşünülerek bu önlem, havacılık otoriteleri tarafından açıklanan tedbirler listesinden çıkarıldı.

THY ile Lufthansa’nın ortak sahibi olduğu SunExpress bu durumu fırsata çevirdi. Hava yolu şirketi isteyen yolculara yanlarındaki koltuğu indirimli fiyatla boş bırakma hakkı tanıdı.

YURT DIŞI 39.99 EURO

Şirket dış hat uçuşlarında 39,99 Euro’dan ve iç hat uçuşlarında ise 59,99 TL’den başlayan fiyatlarla yandaki orta koltuk satışı yapıyor. Ortak koltuk rezervasyonu için 3 gün önceden şirketi aramak gerekiyor.

[old_news_related_template title="YHT bir koltuk boş bırakıyor, THY bırakmıyor mu?" desc="İç hat seferlerini 4 Haziran'da başlatmaya hazırlanan Türk Hava Yolları (THY) uçak içinde bir koltuk boş bırakma uygulaması yapmayacak gibi gözüküyor. Şehir içi ulaşımda otobüslerde bir koltuk boş bırakılıyor. Yüksek Hızlı Tren'de (YHT) ise birer koltuk boş bırakılıyor ve yolcular çapraz oturarak seyahat ediyor. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, 'Merak ettiğiniz soru! Uçaklarda yan koltuk boş olacak mı? Cevap:Havacılık ve sağlık otoritelerinde; uçak havalandırma sistemleri, HEPA filitreleri ve yapılan bilimsel araştırmalarda uçak içi bulaş riskinin yüksek olmaması gibi sebepler ile henüz zorlayıcı bir karar alınmamıştır' mesajını paylaştı. Uçaklarda bir koltuk boş bırakılması dünyada da tartışılan bir mesele." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2020/05/28/iecrop/ajans-son-2_16_9_1590671960.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/yht-bir-koltuk-bos-birakiyor-thy-birakmiyor-mu-5841895/"]