Mahmutoğlan Mahallesi Kayadibi mevkisindeki ormanda, öğleden sonra yangın başladı. Alevler, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü.

Dumanları görenlerin ihbarı üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiyeciler ile Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki orman işçileri de arazözlerle yangına müdahale etti.

Yangının söndürülmesi için havadan da helikopterle müdahale edildi. Yoğun çalışmalar sonrası yangın kontrol altına alındı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği'nin yangınla ilgili Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, "Bugün öğleden sonra Çubuk ilçemiz Mahmutoğlan Mahallesi'nde meydana gelen orman yangınına 1 helikopter, 6 itfaiye aracı, 9 arazöz, 6 su tankeri ve çok sayıda personel ile müdahale edildi. Yangın kontrol altına alındı" denildi.

1 KİŞİ GÖZALTINDA

Çubuk ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki alanda çıkan orman yangını, ekiplerin yaklaşık 3 saatlik müdahalesi ile kontrol altına alınırken, yangının S.A. tarafından yakılan anız nedeniyle çıktığı belirlendi. Yangına sebep olan S.A. gözaltına alınırken, ormanlık alanda soğutma çalışmaları sürüyor.  DHA

[old_news_related_template title="Mersin'de orman yangını" desc="Mersin'in Anamur ilçesinde çıkan orman yangınına 1 uçak, 3 helikopter, 2 dozer, 15 arazöz müdahale ediyor. " image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/09/09/iecrop/mersin-shaa_16_9_1631203255.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/mersinde-orman-yangini-2-6640312/"]