Alanyaspor'un baskılı ve yüksek tempolu oyununa karşılık vermekte zorlanan Galatasaray, ilk 45 dakika oyun kurma anlamında belki de sezonun en kısır futbolunu oynadı. Açıkçası bu futbol şampiyonluk futbolu değildi.

Oğuz Aydın sol kanatta Köhn’ü çok zor durumlara soktu, sarı-kırmızılılar baskıyı bir türlü kıramadı. Bunda Aurier ve Kerem Aktürkoğlu’nun kötü futbolu da etkiliydi. Aurier çok ağır ve bu haliyle oynaması mümkün değil. Kerem Aktürkoğlu da sabır kredisini çoktan bitirdi. Nelsson’un kritik hamleleri olması maç bu kadar rahat bitmeyebilirdi. İlk 45 dakikada akıllarda Mertens’in direkten dönen nefis şutu kaldı.

İkinci yarıda Aurier ve Kerem’in yerine Kaan ve Ziyech’in girişiyle her şey bambaşka bir hal aldı, şampiyonluk modu açıldı. İlk yarıda çok koşup yorulan ev sahibi bu kez Galatasaray’ın baskısı karşısında dağıldı. Barış kişisel becerisi ile perdeyi açtı, ardından Ziyech süper yıldız golüyle fişi çekti. Adam yıldız, çıkıyor iki hareketiyle her şeyi değiştiriyor. Barış da Galatasaray için bir futbolcudan fazlası. Onun orantısız fizik gücüne karşı koyabilecek oyuncu Süper Lig’de yok. Maçın tartışmasız kahramanıydı. En zor virajı 4-0’la geçen Galatasaray, Fenerbahçe’ye en net mesajı verdi.