Seyircisiz maçtan daha kötü bir şey varsa o da Sivasspor’da Bülent Uygun’un oynattığı o demode futbol anlayışı. Beşli bir savunma bloğu, onun hemen önünde dörtlü bir blok daha. Kaleciyle on kişiyi 30 metreye sıkıştırıyorsunuz sanki Manchester City’ye karşı rövanşa çıkmış gibi. İzleyenlerin gözlerini kanatmaktan, insanları futboldan soğutmaktan başka bir faydası yok.

Trabzonspor aslında ilk yarıda yapması gereken her şeyi yaptı. Bu kadar dar alanda girilebilecek kadar pozisyona da girdi ama Trezeguet’nin gününde olmayışı ve final vuruşlarındaki hatalar bordo-mavililere pahalıya patladı. Özellikle Meunier’in hücuma çıkışları, Visca ile olan uyumu etkileyiciydi. Belçikalı futbolcu sağ bekten çıkıp forvetteki Pepe’den daha çok ceza sahası içinde topla buluştu.

Sivasspor hata kolluyordu onu da buldu. Manaj sırtı dönük oyundaki etkisi ve yaptığı güzel asistle Menig’e golü attırdı. Bu gol Trabzonspor’un gardını tamamen indirince duvara karşı verilen mücadele sonuçsuz kaldı. Uygun’un uygunsuz futbolu kazandı.