CHP Kurultayı’nda “değişim” diyen genç gurup, büyük bir başarı sağlayarak parti yönetimine geldi. CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde 46 yıl sonra birinci parti oluyordu. Büyük bir iş başarılmıştı. Bu seçimlerin kazanılmasında, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Büyük Şehir Belediye Başkanlarının büyük katkıları oldu. CHP sadece yerel seçimler için değil, parti yapılanmasında ve adaylıklarda kadınlar ve gençleri öncelemişti.

CHP büyük bir ivme kazanıp yoluna devam ederken, partinin geçmişten gelen kronik hastalığı nüksetti. Parti içinde yenileşme hareketinde doğal olarak kendilerine yer bulamayan yıllanmışlar, büyük bir sessizlikle alışılmış yöntemlerini devreye sokma gayretine giriştiler. Ne yapıp edip, partinin üst yönetimi ve Belediye Başkanları arasına nifak tohumları ekmeliydiler. Bu yıllanmışların fitne uğraşları, örgüt içinde infial yaratmasına rağmen, partiye zarar vermemek için örgüt sessiz kalmayı yeğliyordu. Bu kronikler başarabilirler mi? Sanmıyorum. Ama ünlü bir sözümüz ”Sinek küçük, ama mide bulandırır “ derler.

Metal yorgunluğu artık iyice ortaya çıkan AKP’nin, ülke sorunları ile başa çıkma enerjisi büyük oranda kayboldu. Öyle bir duruma geldi ki, AKP atayacak bakanlar bulmak da bile zorlanmakta. Bu durumu çok iyi değerlendiren seçmen, bu durumda sandıkta gereğini yapmış ve CHP’ye “ Umudumuz sizsiniz” demiştir.

AMAN DİKKAT!!

Bu umudun, daha sağlıklı ve başarıya ulaşabilmesi için, Sayın Özel, Sayın İmamoğlu, Sayın Yavaş ve parti üst kadrolarındaki isimlere büyük sorumluluk düşüyor. Bu kadrolar arasında birbirlerine saygı, sevgi, bağlılık, partiyi çok daha yukarılara taşıyacaktır. Birinci parti olan CHP ve yöneticileri yoğun sorunlar ve bunların çözüm önerileri ile boğuşurken, parti içinde bu başarıları, bazı  yıllanmışlar çeşitli oyunlar ve söylemler uydurarak, yukarıda saydığım üst yöneticiler arasına nifak tohumları ekmeye  çalışmaya devam edecekler. Bir kez daha dile getirerek belirtmeliyim ki, örgüt bu tür bozgunculardan çok rahatsız. Yoğun uğraşlarınız içinde bu kişilerin uydurdukları söylentilere gülüp geçin ve asla itibar etmeyin.

Sayın Kılıçdaroğlu, İlk Genel Başkan olduğunuz dönemde, en çok sevinenlerden biriydim. Bir Halk çocuğu CHP Genel Başkanı oluyordu. Dürüst bir siyasi olarak çok uzun süre görev yaptınız. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde altılı masa adayı oldunuz. Tüm kamuoyu yoklamalarında kazanacak adayı göstermeyip, kazanmanızın güç olduğu halde adaylıkta ısrar ettiniz ve kaybettiniz. Bu, sadece bir seçim kaybı değil, ülkenin Demokrasiye dönüşünü engellediniz. Tarih sizin başarılı mı, başarısız mı olduğunuzu tüm ayrıntıları ile yazacak.

Sayın Kılıçdaroğlu: Sokağın sizden , ülke adına bir ricası var. “Kemal Bey, siz artık CHP için emekli bir siyasi oldunuz. CHP içinde ki o belli odakların dolduruşuna gelmeyin ve parti içi işlerden uzak durun. Geçmiş Kurultay’da, inanıyorum ki siz aday olmayacaktınız ama o kesim sizi etkileyip aday olmanız için ısrar ettiler”.

Özü Şu; Sayın Özgür Özel, Sayın Ekrem İmamoğlu ve Sayın Mansur Yavaş, tüm sorumluluk sizde. Aranızdan su sızmamalı ve parti içinde o bilinen odakların, aranıza nifak sokacak uydurmaları elinizin tersiyle itin. Göreceksiniz…

“HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK.” HAYDİ CHP

SON SÖZ: Yükün dürüstlükse, Gücün belki düşer ama “BAŞIN DÜŞMEZ”  KIZILDERİLİ ATASÖZÜ