Maça yenik başlamak bu senenin klasiği oldu Beşiktaş için. Kornerde göstere göstere Olawoyin golü atınca makus talihi devam etti ev sahibinin. Sahasında yine gerideydi. Beraberlik golü çabuk gelmese işi yine çok zora girecekti takımın.

Bu maçın başında en olumlu gösterge Beşiktaş’ın oyun iştahıydı. Tek tek baktığınızda herkes iyi niyetlidir ama iş takım oyununa ve savunmasına gelince iyi niyete değil kadroya bakarsın. İstediğin kadar uğraş, ancak belli bir yere kadar gidersin bu takım ile. Savunma oyun kurma konusunda çok zayıf. Orta alan üretim zorluğu yaşamaya devam ediyor. Semih dışında hücum verimsiz. Bu şekilde istediğiniz kadar pozitif futbol oynamaya çalışın, rakibi sarsmakta zorlanırsınız. Güçlü isimlerden oluşan eski kadrolar bu maçı 30 dakikada bitirirdi.

Saha içinde sorumluluk almaktan kaçınan bir oyuncu gurubu asla taraftarını mutlu edemez. Beşiktaş, öne geçip hemen golü yeme alışkanlığını bir duran topta hemen gösterdi. Duran top karşılama yine sıfırdı. Emirhan’ın kafasını herkes gözleriyle takip edince top ağlara gitmişti.

Gelelim Muçi’ye... Hiç etkili değildi. Anahtar pas atamadı. Bire birlerde adam eksiltemedi. Şut açılarında kendisini göremedik. Kanat savunma oyuncularının hücuma katkı sağlaması yine çok zayıf kaldı.

Esas mesele bu takım kupada ne yapar? Çok kırılgan ve morali hemen bozulan bu oyuncu topluluğu ile kupa başarısı mucize olur.

Worrall galibiyet golünü attı ama maçı Beşiktaş’ın forması kazandı. Görünen o ki sahadaki birçok oyuncu Beşiktaş’a veda maçlarını oynuyor.