Ege’deki Kafirea Boğazı’nda bu sabah saatlerinde meydana gelen olayda İspanya’dan hareket eden ve İzmir yakınlarındaki Nemrut Limanı’na gelmekte olan Panama bayraklı Paradise Island isimli kargo gemisi ile Pire Limanı’ndan hareket ederek Sakız Adası’na gitmekte olan 30 araç ve yolcuların bulunduğu Pelagitis isimli feribot bilinmeyen bir nedenle çarpıştı.

Kaza anında yaralan kimsenin olmadığı ve bölgeye sahil güvenlik ekipleri ile arama kurtarma ekiplerinin sevk edildiği açıklandı.Yunanistan Denizcilik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada kargo gemisi ve yolcu feribotunun bakım ve onarım için yakınlardaki Karystos Limanı’na çekildiği ve olayla ilgili soruşturmanın başladığı belirtildi.

[old_news_related_template title="Ege'deki faciada eşi ve 2 çocuğunu yitiren Berjas: Sabaha kadar bana tutundular ama..." desc="Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında, Yunanistan unsurları tarafından ölüme terk edilen 73 düzensiz göçmenin kurtarıldığı, 2 bebek, 3 çocuk ve 1 kadın, toplam 6 kişinin yaşamını yitirdiği faciada, kayıp olduğu belirtilen 5 kişiyi arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. Olayda, 2 çocuğu ile eşini kaybeden Muhammed Berjas, 'Eşim ve çocuklarım bana tutunarak, geceden sabaha kadar denizde bekledi. Çok su yuttular ve dayanamadılar' dedi." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2022/09/15/iecrop/facia_16_9_1663249888.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem/egedeki-faciada-esi-ve-2-cocugunu-yitiren-berjas-sabaha-kadar-bana-tutundular-ama-7365948/"]