Öyle bir müsabaka düşünün ki en önemli rakibiniz sizin puan kaybınızı ve geride kalmanızı içine sindirememiş adeta bir şans daha tanımış. Başkan Dursun Özbek bulunduğu konum itibarıyla ağzına dahi almaması gereken ‘siyasi lakırtı’ ile kendini bitirmişken federasyonu işgale devam eden, futbol tarihimizin skandallar ödülüne layık muhteremi hâlâ yeraltında saklanmaya devam ederken bizden saha içerisine konsantre olmamız bekleniyor.

Görünen o ki daha çok bekleyeceksiniz. Siz ki spordan ömür boyu men edilen ‘yumrukçuyu’ KBV toplantısına alıp helalleştiniz, işte sırf bu nedenle sizler olduğunuz sürece konsantrasyonumuzun önceliği saha içi olmayacak. İlk 5-6 dakikalık Trabzon baskısını savuşturup, erken golü bulan Galatasaray devreyi domine etti. Kadro dışı bırakılan oyuncularla ilgili Abdullah Avcı’nın, “bilgim dışında alınmış bir karar” söylemi aklıma şu soruyu getirdi; Sayın Avcı teknik direktör olarak bilginiz dışında başka hangi kararlar alınıyor? Anlaşılan o ki orada da yönetici sorunsalı tüm hızıyla devam ediyor.

2. devreye “Bize her yer İstanbul” der gibi moralli başlayan Galatasaray; enerjisi, sahaya yayılımı ve oyuncu kalitesinin getirdiği tarihi farkla hedefe gidiyor olmanın mutluluğunu yaşadı.

Burada Galatasaraylı yöneticilere tavsiyem belediye seçimleri için çalışmalardan fırsat bulurlarsa, bir ara Torreira ve Abdülkerim’e akılsızca aldıkları sarı kartların hesabını en ağır şekilde sormaları. Yoksa öyle bir yerde yanarlar ki İBB başkan adayı bile acılarını hafifletemez.