Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
18’inci Direklerarası Seyirci Ödülleri sahiplerini buldu
18’inci Direklerarası Seyirci Ödülleri sahiplerini buldu
Direklerarası Seyircileri’nin oluşturduğu 'Halk Jürisi' üyeleri, 2017-2018 tiyatro sezonunda İstanbul’da sahneye koyulan oyunları seyretti ve 'Performans', 'Tasarım' ve 'Yapımlar' kategorilerinde en iyi 'Oyunlar'ı, 'Oyuncular'ı ve 'Tiyatrolar' belirledi. 
Kültür Sanat 2 Nisan 2018 - 15:26

18’inci Direklerarası Seyirci Ödülleri, 15 Nisan günü Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla saat 20:30’da Kozyatağı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek törende takdim edilecek.

İŞTE, EN İYİLER…

İstanbul
Prodüksiyon: Romeo ve Juliet, İstanbul Devlet Tiyatrosu
Müzikal – Müzikli Oyun: Düşperest, Taşra Kabare
Tek Kişilik Prodüksiyon: Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit, Nezaket Erden, Seyyar Sahne
Yönetmen: Nurkan Erpulat, Terör, Bakırköy Belediye Tiyatroları
Oyun Yazarı: Halil Babür, He-Go, Altıdan Sonra Tiyatro
Yenilikçi Tiyatro: When In Rome, Galata Perform & Platform0090
Özgün Yeni Oyun: Bir Meşrutiyet Faciası yahut Gündüzlerimiz, Seyyar Sahne

direklerarasitiyatroodulleri
Ensemble (Canlandırmada Bütünlük)
Ensemble: Mutluyduk Belki Bugüne Kadar, Two Two Production
Komedi Ensemble: Bir Baba Hamlet, Baba Sahne

Performans Ödülleri
Erkek Oyuncu: Ahmet Saraçoğlu, Kanlı Komedya ‘Caligula', Baba Sahne
Kadın Oyuncu: Aysel Yıldırım, Zabel, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu
Yardımcı Erkek Oyuncu: Mustafa Kırantepe, Akşam Yemeği, Semaver Kumpanya
Yardımcı Kadın Oyuncu: Ayşegül Uraz, He-Go, Altıdan Sonra Tiyatro
Komedi Erkek Oyuncu: Erdem Akakçe, İntiharın Genel Provası, Tiyatro Adam
Komedi Kadın Oyuncu: Günay Karacaoğlu, Artiz Mektebi, Müjdat Gezen Tiyatrosu
Küçük Salon Erkek Oyuncu: Serkan Altunorak, Killology, Craft Tiyatro
Küçük Salon Kadın Oyuncu: Gülhan Kadim, Filifu'nun İntikamı, Altıdan Sonra Tiyatro

Umut Veren Yeni Tiyatro Grubu
Krops Tiyatro, Hiç Kimsenin Öyküsü

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu (İstanbul)
Atakan Yılmaz, Angina Pektoris, Küçük Salon
Ozan Kaya, Esnaflar, Tiyatro Teras

Umut Veren Genç Kadın Oyuncu (İstanbul)
Deniz Danışoğlu, Mecburiyet, Tiyatro NOK
Ilgaz Kaya, Dara, V.O.L.Lnokta

Tasarım Ödülleri
Sahne Tasarımı: Cem Yılmazer, Kürk Mantolu Madonna, Tuba Ünsal Prodüksiyon
Kostüm Tasarımı: Candan Seda Balaban, Hayvan Çiftliği, Altıdan Sonra Tiyatro&D22
Işık Tasarımı: Arek Nişanyan, Boş Şehir, Entropi Sahne
Özgün Tiyatro Müziği: Volkan Alp, Koray Tarhan, Arjen Brusk, Kargalar-Serencama Qijikan, Şermola Performans
Koreografi: Orçun Okurgan, Woyzeck, Oyun Atölyesi

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü
Cıngıllı, Bakırköy Belediye Tiyatroları

Çocuk Oyunları
Oyun Yazarı: Mehmet Erbil, Kartopu, Hayalbaz Tiyatro
Yapım: Ormandaki Kristal, Oyuncu Tayfası
Yapım: Güneş Kasabası, Maltepe Belediye Tiyatrosu
Yapım: Babaannemin Çantası , Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı

Kurum Tiyatroları Ödülleri
Netaş Tiyatro Topluluğu, Ayışığında Şamata
Yönetmen: Engin Düzgün

Yeni Mekanlar Ödülü
Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi

Yurtdışı Tiyatro Ödülleri
Almanya
Oyun Yazarı: Zeynep Yıldız, Üstü Kalsın, Tiyatro Frankfurt
Farkındalık Yaratan Proje Ödülü: Almanya'da Genç kuşağa yönelik Tiyatro Çalışmaları ile 3. Kuşağa dil ve sosyo-kültürel hayatlarına katkı sağlayan programları ile Tiyatro Frankfurt'un…
İngiltere
Kadın Oyuncu: Barış Celiloğlu, Ölüm ve Kız, Londra Theatre East N Bull