Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü’ne Cevat Çapan layık görüldü
Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü’ne Cevat Çapan layık görüldü
Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü’ü 'Son Duraktan Bir Önce' adlı kitabıyla Cevat Çapan’a verildi. Çapan'a ödülü, 9 Nisan’da Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek törenle takdim edilecek.
Kültür Sanat 17 Mart 2018 - 15:46

ANKARA (SÖZCÜ) – Alper Akçam, Cengiz Bektaş, Adnan Binyazar, Ali Cengizkan, Bahar Gökler (ailesi adına), Ahmet Özer ve Ferruh Tunç'tan oluşan Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü Seçici Kurulu, bu yıl ödülün Cevat Çapan'ın ‘Son Duraktan Bir önce’ adlı kitabına verilmesini oy çokluğu ile kararlaştırdı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ankara Şubesi ve Ceyhun Atuf Kansu ailesinin ortaklaşa düzenledikleri tören, ÇYDD Ankara Şube Başkanı Ayfer Yüksel'in açılış konuşması ile başlayacak.

Yazar Taylan Özbay'ın ‘Bir devrim öğretmeni olarak Ceyhun Atuf Kansu’ başlıklı konuşması ile sürecek olan törende, Cevat Çapan'a ödülü sunulacak. Ardından tiyatro sanatçıları, Ceyhun Atuf Kansu’nun yurt şiirlerinden örnekler okuyacaklar ve türküler seslendirilecek.