Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Alper Kul kimdir? İşte ünlü oyuncunun hayatı…
Alper Kul kimdir? İşte ünlü oyuncunun hayatı…
Ünlü oyuncu Alper Kul, bu hafta Beyaz Show'un konukları arasında yer alıyor. Komedi film ve dizileri ile tanınan Alper Kul kimdir, nerelidir?
Magazin 19 Ocak 2018 - 21:30

Alper kimdir, kaç yaşındadır?Güldür Güldür Show programı ile ekranlara gelen Alper Kul rol arkadaşı Aylin Kontente ile evli. İşte Alper Kul’un hayatı…

Alper Kul, 5 Aralık 1975’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu ve yazardır. Kul, 5 Aralık 1975’te İstanbul, Süleymaniye’de doğdu. Fakat ailesi Trabzonlu olduğundan nüfus cüzdanına babası tarafından Trabzon yazdırılmıştır.

MSM’den sonra eğitimini Indiana Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlayan sanatçı, Şehir Tiyatroları, DOT, IUSB (ABD), BKM gibi oluşumlarda oyunculuk yaptı. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı.

Broadway geçmişinde sahnelenen en uzun tek kişilik oyun olan Caveman (Mağara Adamı) adlı tiyatro oyununu Türkiye’de ilk kez sahneye taşıdı. 2 Ekim 2009 tarihinde başlayan tek kişilik oyunu bir sezon boyunca BKM’de oynadı.

2010 tarihli kendi yazdığı Babamin Oglu adlı tek kişilik oyunu 3 yıl boyunca Türkiye ve Avrupa’da sahneledi. 2010 yılında ilk kez sahnelenen AUT tiyatro oyunu ile Yılın Yazarı ödülü aldı. 2011 yılında yazdığı Barselo adlı tiyatro oyunu tiyatro Ikincikat’da sahnelendi.

2011’de Atv’de başlayan 5’er Beşer adlı komedi tiyatro programından sonra, Star TV’de başlayan ve bu programın devamı niteliğindeki İnsanlar Alemi ve Güldür Güldür adlı programların proje tasarımlarını yaptı ve oynadı.18 Aralık 2012 tarihinde İnsanlar Alemi programındaki rol arkadaşı Aylin Kontente ile evlendi.