Ünlü sanatçı Nuray Hafiftaş hayata gözlerini yumdu! Nuray Hafiftaş kaç yaşında, nereliydi?

Türk halk müziğinin başarılı isimlerinden Nuray Hafiftaş 53 yaşında tedavi gördüğü hastanede akciğer ve kolon kanseri nedeniyle vefat etti. Dillere pelesenk olan şarkılara imza atan sanatçı Nuray Hafiftaş'ın ölümü sevenlerini yasa boğdu. Peki Nuray Hafiftaş kimdir? Nereli ve kaç yaşındadır? İşte ünlü sanatçı Nuray Hafiftaş'ın hayatı...

Ünlü sanatçı Nuray Hafiftaş hayata gözlerini yumdu! Nuray Hafiftaş kaç yaşında, nereliydi?

Nuray Hafitaş kimdir? Ünlü sanatçı Nuray Hafiftaş bu sabah hayata gözlerini yumdu. Geçtiğimiz aylarda büyük bir ameliyat gören Nuray Hafiftaş kemoterapi görüyordu. Akciğer ve kolon kanseri konan Hafiftaş’ın son isteği hastaneden çıkıp kendi gibi hasta olanların yararına konser vermekti. İşte birçok başarılara imza atan Türkiye’nin kalbinde yer edinen ünlü sanatçı Nuray Hafiftaş’ın hayatı…

NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

1964 yılında Kars’ta doğan Nuray Hafiftaş, ilkokulu Taksim’de okudu. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuar Bölümü’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. Aynı yıllarda İstanbul Radyosu’nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı.

Şimdiye kadar 12 albüm çıkaran sanatçının 100’ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri bulunmaktadır. Bunlardan “Ayrılık Nikahı”, “Yalan Dünya” ve “İsyan Ediyorum”u Kibariye, “Hasret” ve “Gurbet “i ise İzzet Yıldızhan okudu. “Yerli Liz” diye tanınan Hafiftaş, Türk Halk Müziği’ni insanlara sevdiren sanatçılardan bir tanesidir.

nurayhafiftas

Müzikal anlamda olsun, kişiliği ile olsun profesyonel müzik hayatına atıldığı günden bu yana çizdiği çizgiden ödün vermeyen Nuray Hafiftaş, Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkan “Eyvah Gönül” albümünde İsmail Derker’le çalıştı. Sanatçının, Bilal Ercan’la beraber “Çifte Yürek” adlı halk müziği programı sunuculuğu da çalışmaları arasında bulunmaktadır.

nurayhafiftas1

Nuray Hafiftaş ile 40 senelik dostlukları olduğunu ve onu kız kardeşi olarak gördüğünü belirten Müşerref Akay, Hafiftaş'ın kendisine “Eğer hastaneden sağlıklı bir şekilde çıkarsam, ilk yapacağım şey benim gibi hasta olan insanlara yardım konserleri vermek olacak. Annemi ve babamı çok özledim. Sahneyi, evimi, kedimi, köpeğimi çok özledim” dediğini anlattı.

Seda Sayan ve Ceylan'dan Nuray Hafiftaş ziyareti İlginizi Çekebilir Seda Sayan ve Ceylan'dan Nuray Hafiftaş ziyareti