Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vakko Esmod Moda Akademisi 11 ülkeden moda profesyonellerini Türkiye’de ağırladı
Vakko Esmod Moda Akademisi 11 ülkeden moda profesyonellerini Türkiye’de ağırladı
Vakko Esmod Moda Akademisi, 11 ülkeden 16 Esmod moda okulunun öğrencilerini ve profesyonellerini ağırladı. İlk kez Türkiye’de düzenlenen defile, mezun öğrencilerin koleksiyonlarının sunulduğu bir organizasyona da ev sahipliği yaptı. Defilenin bir de davetsiz misafiri vardı. AVM'de dolaşan bir kedi, podyuma çıktı ve modellere eşlik etti.
Moda 26 Ekim 2018 - 15:40

Vakko, dünyanın en köklü ve en etkin moda okulu Esmod ile 2013 yılında hayata geçirdiği Vakko Esmod Moda Akademisi ile Türkiye'de moda endüstrisinin geleceğini hazırlıyor.

1-3

Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko… FOTOĞRAFLAR: EMRE ÇEVİK

Modayı yaşam biçimi olarak benimseyen, tasarım kültürü ve marka bilinci yüksek profesyoneller yetiştirmeyi amaçlayan moda akademisi, endüstri ile yakın çalışmalar gerçekleştirerek, öğrencilerini ilk günden iş dünyası ile tanıştıran teori ve pratiğe dayalı geniş kapsamlı bir moda eğitimi sunuyor.
esmod-defile33 yıllık diploma ve kısa dönemli modanın farklı disiplinlerinde profesyonelleşmek isteyenler için sertifika programlarının yer aldığı akademide tasarım kültürü ve marka bilinci yüksek profesyoneller yetişiyor.
esmod-defile4Dünyanın ilk moda okulu olma özelliğini taşıyan ESMOD, her yıl düzenlenen uluslararası moda buluşmasını bu sene ilk kez Türkiye'de gerçekleştirdi. Defileye Fransa (Lyon, Paris, Roubaix), Japonya (Kyoto, Tokyo), Norveç (Oslo), Çin (Beijing, Guangzhou), Kore (Seul), Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Endonezya (Jakarta), Lübnan (Beyrut), Malezya (Kuala Lumpur), Tunus ve Türkiye'deki Esmod akademileri katıldı.
esmod-defile5Tüm dünyadan 16 Esmod moda okulunun mezun öğrencileri; yaratıcılık, kusursuz el işçiliği ve estetiği bir arada sunan tasarımlarını, Emaar AVM'de gerçekleştirilen defile ile moda dünyasına sundu.
esmod-defile6Üç yıllık diploma programını tamamlayan öğrenciler, her bir parçası ayrı bir hikayeye sahip ve toplam 170 parçadan oluşan koleksiyonlar hazırladı. Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, Vakko CEO'su Jaklin Güner, Vakko ESMOD kurucu Ortağı Nadine Massoud Bernheim, ESMOD Uluslararası Direktörü Christine Walter Bonini, Alberto-Fery Elhadef, Rıfat Elhadef gibi isimler izlediği defile büyük beğeni topladı.
esmod-defile7Defilenin bir de sürpriz misafiri vardı. AVM’de gezinen bir kedi bir anda podyuma çıktı. Modellere eşlik eden kediye ise inmesi için hiçbir müdahalede bulunulmadı. O da en sevimli halleriyle defileyi izledikten sonra podyumdan inerek salonu terketti…
esmod-defile8esmod-defile1 esmod-defile2

 

Son güncelleme: 17:07 - 26.10.2018