4.5 milyar yıllık göktaşı ile spor ayakkabı yaptılar

Netflix'in yeni filmi Don't Look Up'ın tanıtımları için çevrimiçi yayın platformu ve Sotheby's Müzayede Evi bir araya geldi ve göktaşından bir spor ayakkabı yaptı.

4.5 milyar yıllık göktaşı ile spor ayakkabı yaptılar

Adam McKay’in yönettiği; Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Timothée Chalamet, Chris Evans ve Meryl Streep’in başrollerini paylaştığı Don’t Look Up’ın tanıtımı için özel bir ürün ortaya çıkarıldı. Filmde Profesör Dr Randall Mindy bir kuyruklu yıldızın Dünya’ya çarpmak üzere olduğunu keşfeder ve birbirinden absürt olaylar başlar. Netflix yapımı filmin tanıtımı için de sıra dışı bir yöntem tercih edildi ve göktaşlarından bir spor ayakkabı yapıldı.

Netflix ve Sotheby’s, özel bir New Balance 550 oluşturmak için bir araya geldi. Spor giyim markasının sunduğu diğer ayakkabılardan farklı olarak, türünün tek örneği olan bu ayakkabılar, Rusya’nın Hekandue nehrinden çıkarılan pallasit göktaşı parçalarından yapıldı. Ayakkabılar için bu göktaşı parçaları kesildi.

Zümrüt ve kehribar gibi bir dizi renk içeren spor ayakkabıya toplamda 34 olivin ve peridot kristali parçası dahil edildi. Özel spor ayakkabılar için kullanılan göktaşının, filmin ima ettiği kurgusal kuyruklu yıldıza benzer şekilde, bir asteroit veya kuyruklu yıldızın çekirdeğinde 4,5 milyar yıldan fazla bir süre önce oluştuğu söyleniyor.

Sotheby’s’ten Brahm Wachter, “Teknik olarak dört milyar yıldan daha eski olan bir çift spor ayakkabı sunma fırsatımız her gün olmuyor. Sotheby’s’de şimdiye kadar yaratılmış en şaşırtıcı ve özel spor ayakkabılarından bazılarını sunmaktan olağanüstü bir zevk aldık, ancak çok azı bu inanılmaz çiftin benzersizliğine rakip olabilir” dedi.

Ayakkabılar, 17 Aralık’a kadar teklif verilebilecek.

Jennifer Lawrence: 'DiCaprio ve Chalamet ile çalışmak cehennem gibiydi' İlginizi Çekebilir Jennifer Lawrence: 'DiCaprio ve Chalamet ile çalışmak cehennem gibiydi' 2021'in en iyi 10 filmi belli oldu İlginizi Çekebilir 2021'in en iyi 10 filmi belli oldu Jennifer Lawrence'ın yeni projesi belli oldu İlginizi Çekebilir Jennifer Lawrence'ın yeni projesi belli oldu
Loading...