Devlet pandemide maske dağıtamadı millet Erdoğan’a tepki gösterdi.

Greve gidemeyen, devletin grev haklarını yasakladığı işçiler Erdoğan’a tepki gösterdi.

Yüce adaletimiz milletvekili seçilen Can Atalay’a vekillik yapma hakkını vermedi, millet en çok Erdoğan’a tepki gösterdi.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi başvuru üzerine belgeleri inceleyip Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması çağrısında bulundu. Türk adaleti çağrıya uymadı, 10 ülkenin büyükelçileri ortak bildiri ile Erdoğan’ı uyardı. Yetmedi Avrupa Parlamentosu da Erdoğan’ı eleştirdi.

Kiracı-ev sahibi kavgaları manşetlerdeydi. Evlerini apar topar boşaltan, diken üstünde oturan kiracılar Erdoğan’a tepki gösterdi. Sadece kiracılar değil onları şutlayıp 30-40 bine yeni kiracı arayan ev sahipleri de Erdoğan’a tepki gösterdi!

Depremde devletin kurumları görevlerini yapmadı, zamanında yardıma koşmadı halk Erdoğan’a tepki gösterdi.

Kızılay’ın başındaki zevat depremin üçüncü gününde çadır sattı, millet Erdoğan’a tepki gösterdi.

Çorlu’da tren raydan çıktı 25 canımızı yitirdik. Demiryolunda bakım ve kontrol yapılmadığı anlaşıldı ama millet Erdoğan’a tepki gösterdi. Mahkeme davayı sürekli erteliyor, acılı aileler yargıca değil yine Erdoğan’a kızıyor.

Soma’da ilgisizlik, sorumsuzluk ve ihmal yüzünden 301 can gitti, Hendek’te havai fişek fabrikası patladı onlarca canımız gitti. İkisinde de sorumlular belliydi ama millet Erdoğan’a tepki gösterdi.

Doktorlar, sağlık çalışanları, mühendisler, mimarlar, sendikalar, sivil toplum kuruluşları Erdoğan’a tepki gösterdi.

Muğla Akbelen’de maden için binlerce ağaç kesildi. Aylarca eylem yapıldı, insanlar kendilerini asırlık ağaçlara bağladı, köylü nineler jandarmadan sopa yedi halk Erdoğan’a tepki gösterdi. Bütün bunlar olurken sessizliğini koruyan Erdoğan seçimden üç beş gün önce Muğla AKP adayı ‘oy alamıyoruz’ deyince ‘yüce yargının’ verdiği ağaçlar maden için kesilebilir kararını iptal ettiğini müjdeledi!

Türkiye Kupası için Fenerbahçe ile Galatasaray maç yapacaktı. Futbol federasyonunun yetkilileri maçı Cumhuriyet’in 100. yılında Suudi Arabistan’da oynatma kararı aldı. Milyonlarca taraftar Erdoğan’a tepki gösterdi. Muhalif partili milletvekilleri Meclis kürsüsünden, ‘Erdoğan çek elini spordan’ diye bağırdı.

Denizde kum bizde örnek...

En son 31 Mart seçimlerinde Van Büyükşehir Belediyesi için yarışan adaylardan DEM Partili Abdullah Zeydan oyların yüzde 55’ini alıp başkan seçildi. İl Seçim Kurulu yapılan itirazı ‘derhal’ değerlendirdi, Zeydan’ın ‘memnu haklarını geri’ aldığını açıklayıp mazbatayı seçimde oyların yüzde 27’sini alan AKP’li Abdulahat Arvas’a verdi.

Allah sizi inandırsın oylarını Zeydan’a veren Van halkı bu hukuk garabetini yaratan il seçim kuruluna falan değil doğrudan Erdoğan’a tepki gösterdi, sokaklara döküldü.

Seçimlerden 15 gün önce cezaevinden mesaj gönderip “Kürt meselesinin muhatabı sayın Erdoğan’dır” diyen Selahattin Demirtaş bile “Erdoğan’a seslenmek istiyorum. Van’da yaşananları halk da Hak da kabul etmez” diyerek tepki gösterdi.

Ev sahibi ile papaz olan kiracı Erdoğan’a kızıyor, tren kazası oluyor Erdoğan’a tepki gösteriliyor, federasyon maçı Arabistan’da oynatacağım diyor taraftar Erdoğan’a yuh çekiyor, il seçim kurulu bir halt yiyiyor herkes Erdoğan’a şarlıyor!

Devletin kurumları, kuruluşları, mahkemeleri, yasalar, yönetmelikler, kurallar, yetkililer dururken neden böyle oluyor acaba?

Misal, ABD Başkanı’na ‘kiraya 10 kat zam yaptım diyen ev sahibine kızıp’ tepki gösteren kiracı var mıdır?

Yok!

Çünkü bizdeki adaletsizlik, keyfilik, ben yaptım olduculuk, sana necilik, sen kimsincilik, bir kişinin hem cumhurbaşkanı, hem parti başkanı, hem mahkeme, hem yargıç, hem savcı, hem gardiyan, hem avukat, hem ekonomist, hem yüksek seçim kurulu, hem il seçim kurulu, hem içişleri bakanı, hem herşey, hem her konuda konuşan, hem çok önemli konularda susan ve kime ne olursa olsun daima tuzu kuru kalan hiçbir yerde yok.

E biri herşey olucam deyip olunca millet Van’da olduğu gibi adaletsizliği yapan il seçim kuruluna falan değil doğrudan Erdoğan’a bakıyor!

Son dakika notu... Van’daki hesap apar topar Yüksek Seçim Kurulu’ndan döndü. Tepkiler çığ gibi büyüyünce mazbatanın AKP’liden alınıp DEM Parti’liye verilmesi kararlaştırıldı. Fakat garabet hala ortada duruyor. Çünkü, il seçim kurulunun ‘seçilme yeterliliği yok’ dediği Zeydan için YSK ‘seçilme yeterliliği var’ dedi!