İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ben cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa adayım” demişti. İYİ Partili yöneticiler sosyal medyada ‘Başbakan Meral Akşener’ kampanyası başlattı.

İYİ Partililerin paylaştığı videoda “İYİ bir sayfa açıyoruz” ifadeleri yer alırken, “Başbakan” için “İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemdeki yönetici” tanımlaması yapıldı.

"ÇOĞU GİTTİ AZI KALDI"

Sosyal medya kampanyasına destek veren İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, “Çoğu gitti azı kaldı…Türkiye kurtuluyor! Başbakan Meral Akşener geliyor” ifadelerini paylaştı.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ise, “Siz gidiyorsunuz ve Başbakan Meral Akşener geliyor. Siz giderken yolu da gösteriyor” mesajına yer verdi.

Birçok İYİ Partili ve sosyal medya kullanıcıları "Başbakan" etiketinde paylaşımlar yapıyor.

PARTİNİN 4. YILI KUTLANIYOR

Öte yandan 4. yılına giren İYİ Parti, kutlama etkinliği düzenleyecek. İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek etkinliğe tüm parti üyeleri davet edildi.

İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, "Binbir emek ve mücadele ile kurup büyüttüğümüz, memleketin her köşesinde teveccüh gören ve geleceğin Türkiye’sinin inşasına umut olan partimiz 4 yaşında. Gurur günümüzde siz kıymetli vatandaşlarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyacağız" dedi.

[old_news_related_template title="Esnafı dinleyen Meral Akşener: Biz hiçbir şey bilmiyormuşuz" desc="Diyanete ait olduğu söylenen iş yerlerindeki kiracıları gezen Akşener'e bir esnaf, 'Pandemi döneminde üç ay kapalı kaldık. Bir gün bile 'kiranızı almıyoruz' demediler. Üç ay boyunca kira aldılar. Ödeyemeyenlerden de faizi ile aldı diyanet. Adı üstünde diyanet bu yani' diyerek tepki gösterdi. Akşener, ise 'Keşke bu dükkanları her siyasetçi gezebilse. Biz her şeyi bildiğimizi zannederiz ama, hiç bir şey bilmiyormuşuz' dedi." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/10/16/iecrop/aksener_16_9_1634400734.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/aksenerden-yandas-kontenjan-tepkisi-hesap-soracak-misiniz-6711271/"]

[old_news_related_template title="Akşener'den Erdoğan'ın, 'sosyal medya' açıklamasına tepki" desc="İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, “Sosyal medya mecraları bugün hem demokrasiyi hem toplumsal barışı hem de devletlerin milli güvenliğini tehdit eder konuma gelmiştir.” sözlerine yanıt verdi. " image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/10/22/iecrop/meralaksener.sozcu_16_9_1593610147_16_9_1634905339.jpeg" link="https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/aksenerden-erdoganin-sosyal-medya-aciklamasina-tepki-6722854/"]