GEÇTİĞİMİZ Konyaspor maçı tam bir gövde gösterisiydi. Ondan önceki İstanbulspor maçında şahane goller atmıştı Cengiz. Fenerbahçe, Gaziantep deplasmanında yine aynı performansı gösterecek ve rahat kazanacak görüşleri ağır basıyordu.

OYUN başlayınca her maçın hikayesi farklıdır gerçeğini görmeye başladık. Gaziantep iyi kapanıyor, oyunun temposunun yükselmesine izin vermiyor ve çabuk ataklarla Fenerbahçe’yi rahatsız ediyordu. Fred ve Szymanski, ilk devre istedikleri rahat ortamı bulamadılar. Atağa çok çıkmayı isteyen Mert ve Ferdi ise iyi savunuldu Gaziantep defansı tarafından. Fenerbahçe oyunun ritmini ele alamıyordu.

İLK devre 3 isabetli şut ve 0.62’ye ancak ulaşabilen gol beklentisi, rakamların gerçeğiydi. Senaryo ikinci yarının hemen başında kazanılan penaltıyla değişebilirdi. Tadic kullanmadı bu defa. Dzeko direğe nişanladı topu. Dün akşam itibarı ile bu sezon kaçan penaltı sayısı 4’e çıkmıştı. Zirve yolunda bu gösterge fazla.

BATSHUAYI ve Dzeko ile maça başlasa kimse yadırgamazdı İsmail Kartal’ı. Yine aynı şekilde İsmail’i oturtup İrfan Can ile maça çıkılsa rakip iyice endişelenebilirdi. Ezber bozmak iyidir çünkü. Futbolunun son dönemini yaşayan Bonucci’yi bizim ligde oynarken izlemek önemli. Minimum hatayla oynayan tam bir savunma uzmanı o.

YILDIZLAR maç kazandırır. Puan kaybına ramak kalmıştı. Bu sezon başka oynayan İrfan Can Kahveci takımı adına yedinci golünü atmıştı. Oyunda stres ve sıkıntının başladığı dakikalarda gelen gol, bütün takımı rahatlattı.

SÜPER oynamadı Fenerbahçe. Uzun lig yolculuğunda istediğinizi yapmadığınız maçlarda alınan 3 puanlar sizi zirvede tutar.

LIVAKOVIC’İN kurtarışı belkide sezonun unutulmazları arasında yer alacak.