Kaybettiği puanlar sonrası bir kez daha MR’ı çekilen Fenerbahçe ile bu sezon hala sahalara gelemeyen Beşiktaş’ın mücadelesi, adeta başlamadan bitti.

Henüz ilk çeyrekte 2 oyuncu değiştiren Fener eyvah dedirtirken, maça oynamaya değil oynatmamaya çıkan, bunu da pervasız bir sertlikle yapmaya çalışan Beşiktaş, hakemlerin doğru kararı ile eksilince maç kâğıt üzerinde sonuçlandı! 

Beşiktaş'ın gücü yetmediği için sertlik ile yanıt vermesi aslında futbolu çirkinleştirmekten başka bir şey değildi. Kırmızı kartla ilgili yeri gelmişken söyleyeyim.

“Rakibin spor hayatını bitirmeye tam teşebbüs” anlamına gelen bu tip temaslara disiplin yönetmeliğinin en ağır cezası verilmeli ki, bunu yapan vicdansız bir daha rüyasında bile bu girişimde bulunmasın!

Bu kadar üstün oynadığı maçı İsmail Bey de bizim gibi izlemeye devam edince Fenerbahçe bir türlü rahatlayamadı. Kendisinden 35 puan geride olan ve maçın 4’te 3’ünü bir kişi fazla oynayan takıma karşı Kartal, az daha kanadı kırık halde uçacaktı!

Hakem Volkan Bayarslan genelde iyi bir yönetim gösterdi. Müflis federasyon, yabancı VAR hakemlerinin çorbaya tat veren baharatlar kadar olaya etki edeceğini bilse, bugüne kadar beklemezdi diye düşünüyorum.

Şimdi düşünme sırası kendilerine güvenilmediği için elin oğlu getirilen bizim hakemlerimizde!