Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak... Trabzon’da Fenerbahçe’nin canına kast edildi. “Süreci takip ediyoruz, soruşturma başlatıldı” demişsiniz. Maçta olanlar, yaratılan iklimin sonucu değil mi? Elin oğlu başka coğrafyada böyle bir sorumluluktan dolayı harakiri yapıyor, sizler takip ediyorsunuz! Etmeyin takip  falan, bunlar sizi de yoldan çıkarır. Doğru insanları takip edin, kurtulun  bunlardan!

Bir kupa finalini dahi oynatamayan insanlar, koca ligi oynatmaya çalışıyor. Hala neyi takip edip, soruşturuyorsunuz?

Kim sahip çıkacak Türk sporuna? Kim kimi kime niye kırdırıyor; birisi bunu bize anlatıp konuya vaziyet edecek mi acaba? Yarın bu olaylarda birinin canına zarar gelirse, kim sorumlu olacak? Olaylar oraya doğru gidiyor, bilmem farkında mısınız?

Uyarmadılar demeyin; yarın şampiyonluk son maça kalırsa sakın oynatmayın o maçı. Beyaz sezon ilan edin! “Covid patladı, nükleer bomba atıldı, hatta trafoya kedi girdi” filan diyerek iptal edin sezonu. Nasıl olsa her söylenene inanan bir toplumumuz var!

Gelelim Trabzonspor’un başkanı genç arkadaşa: 3-5 hafta önce herkese posta koyuyordunuz; hadi şimdi izah edin bakalım neler oldu orada? O gün anlamadığınız spor ahlakına ve adabına sığmayan konuşmalarınızın bugünkü olaylara sizce etkisi oldu mu? Kendinizi sorumlu hissediyor musunuz?

Kulüpler Birliği’nde kim bu federasyon yönetimini istiyor diye sorsak el kaldıran olur mu sizce? Madem memnun değilsiniz, niçin adım atmıyorsunuz? Lafa gelince mangalda kül bırakmayıp, icraata gelince ilk yer altına inen sizler oluyorsunuz! Niçin ve kimden korkuyorsunuz harekete geçmek için?

Ya hep birlikte harekete geçin ya da hep birlikte düşün sporun yakasından. Yorulmadınız mı milyonlarca garibanı yalan dolanla uyutup manipüle etmekten?

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan... İşleri yönetmesi için o koltuklara oturttuğunuz şahıslar sizden kor-ku-yorlar. Adınızın geçtiği yerlerde dizlerinin bağı çözülüyor! Bu nedenle bırakın bir iş yapabilmeyi, evlerinde dahi yalın ayakla adım atamıyorlar!

LÜTFEN, birinin canı yanmadan salın şunları da bitsin bu kaotik ortam. Belki o zaman yetki verdiğiniz insanlar da biraz utanırlar!