Sayın Turan Çömez TBMM’de ve TV ekranlarında bıkmadan usanmadan sağlık konusunda Suriyeli Doktorları gündeme getirip, gelecekte bu konunun ülke sağlığı açısından büyük sıkıntılar doğuracağını dile getiriyor. İlginç olan da, konunun muhatapları, bu konu ile ilgili derin bir sessizlik içindeler. Susmayın, cevap verin!!

SURİYELİ DOKTORLAR

Eski Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Sn. Kemalettin Aydın ve kurucu rektör Sn. Cevdet Erdöl’ü, aşağıda dile getirilen konularda yüce Türk Milletine açıklama yapmaya davet ediyoruz!!

Sn. Rektör Resmi Gazetede yayımlanan 5 Şubat 2021 tarihli kararla Suriye’nin Halep şehrinin Al Rai ilçesinde Çobanbey Tıp Fakültesini niçin kurdunuz? Amacınız nedir?

Niçin ısrarla Suriyelileri tıp doktoru yapmaya çalışıyorsunuz?

Üstelik fakültelere giriş için artık modası çoktan geçmiş yazılı sınav ve mülakat yöntemini Çobanbey’de niçin kullanıyorsunuz?

Ülkemizde açlık ve yoksulluk sınırında yaşayan binlerce öğrencimiz dershanelere ücret ödeyerek, 2-3 milyon öğrenci sınavda yarışarak tıp fakültesini kazanmaya çalışırken siz Suriyelileri  göstermelik sınavlarla Çobanbey’e alıp doktor yapmaya çalışıyorsunuz. Amacınız nedir? Bu tıp doktorlarını Türkiye’ye getirip Türk insanının canını ve sağlığını mı emanet edeceksiniz? Türk insanının canı bu kadar ucuz mu?

Dokümana değil beyana dayalı, bir kısmı sahte lise diplomalı, diplomalarının geçerliliği teyit edilmemiş bu insanları Çobanbey’de eğitip doktor diye diploma verirken hiç vicdanınız sızlamayacak mı? Ülkemizde periferde birçok tıp fakültesinde yeterli ve kalifiye öğretim üyesi yokken, biyokimya uzmanı anatomi dersi vermek zorunda kalırken,  siz hangi öğretim üyesini Çobanbey’e gönderip Suriyelileri eğitip doktor yapacaksınız?

Sizin amacınız Çobanbey’de Suriyelilere doktor diploması verip Türkiye’de çalıştırmaktır. Kültürleri bizim kültürümüzle hiç uymayan, Türkçeyi doğru dürüst konuşamayan, hızla çoğalan ve demografik yapımızı hızla bozarak üniter devlet yapımızı yok edecek bu insanların ülkemizde doktor olarak çalışmalarını istemiyoruz.  

YÖK ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Suriyelileri doktor yapmak için uğraşmayı bıraksınlar, önce ülkemizde perifer üniversitelerin tıp fakültelerinin eğitim düzeyini yükseltmek ve öğretim üyesi açığını kapatmak için uğraş sarf etsinler.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin öncelikli hedefi üniversite sınavlarında milyonlarca öğrenci arasından ilk 20 bine giren kendi pırlanta çocuklarını eğitip doktor açığını kapatmak olmalıdır.

Tarihin hiçbir döneminde tıp eğitimi ve doktorluk mesleği maalesef bu kadar küçümsenip hafife alınmamıştır.

SON SÖZ: “Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz” ATATÜRK