Futbolun katili Türk hakemleri” tezahüratı yükseliyordu 32. dakikada  tribünlerden; Hakem Çağdaş Altay’ın Kayserispor lehine verdiği penaltı kararını İspanyol VAR hakemi Pablo Gonzalez Fuertes’in uyarısıyla iptal ettiği anda.

54. dakikada yine İspanyol’un uyarısıyla monitörün başına geçen Çağdaş Altay, Trabzonspor’un Bardhi ile attığı golü iptal etmişti ama bu kez tribünlerde sevinç nağraları vardı. VAR hakeminin yerli ya da yabancı olmasından çok kendi lehinize ya da aleyhinize verdiği kararlar belirliyordu futbol katili olup olmadığını kısacası. Tek gerçek bu! Bu arada Riva’daki İspanyol da iyiydi hani.

Trabzonspor'un yıldızı Meunier. 10 numara sağ bek. Enis Destan’a yaptığı  asistle bordo-mavililerin maça rahat başlamasını sağladı. İkinci yarıda Enis’in yine ağzının içine attı ama genç forvet bunu heba etti. Enis demişken, hücum hattındaki etkinliği galibiyetin anahtarıydı.

Uğurcan’ın uzun topunda onun indirdiği topa Pepe’nin yaptığı tek vuruş da birinci sınıf futbolcu işiydi. Uğurcan’ın Kayseri’ye hediye ettiği gol maçı strese yoksa da Trabzonspor hak ettiği bir üç puanı kazanmayı bildi.