Aylardır yazıyor çiziyoruz, toplumun tüm dinamiklerini hareket etmeye davet ediyoruz ama arzulanan Adana lobisi oluşmayınca Adana Havalimanı kapanma tehdidi ile karşı karşıya. 

Kapanması gündemde olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın peşini bırakmayan CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, mecliste iktidara çağrı yaptı. Ancak bu ses ne kadar yerini bulur bilemeyiz. Ya da ne kadar etkili olur. Çünkü sadece sayın Şevkin değil tüm Adana ayağa kalkmalı, herkes ortak hareket etmeli, gerekirse eylemler dizisi başlatılmalı. Şakirpaşa Havalimanı kapatılmamalı.

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, iktidarın kapatmayı düşündüğü Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın peşini bırakmıyor. Dr. Şevkin, Şakirpaşa Havalimanı’nı gözden çıkaranları Adanalıların da gözden çıkaracağını vurguladı. 

Mecliste yanlıştan dönülmesi için çağrı yapan Dr. Şevkin, tarım ve sanayinin beşiği konumundaki Adana'nın dış dünyaya açılan önemli unsuru Şakirpaşa Havalimanının bu iktidar tarafından kapatılmak istendiğine işaret etti.

Doğu Akdeniz'in en büyük lojistik üssü olmaya yakın, yatırımda tıkanan Marmara Bölgesi’nin tek alternatifi Adana Havalimanı'nı kapattırmayacaklarını söyleyen Dr. Şevkin, “Türkiye'de kâr eden 9 havalimanından biri olan, geçtiğimiz yılı yüksek kârlılık oranıyla kapatan, depremde de lojistik bir üs olarak çalışan Şakirpaşa Havalimanı'nı gözden çıkaranları Adanalılar da gözden çıkaracaktır; bunun belirgin örneğini de zaten yerel seçimlerde gördük” dedi. 

“Gelin, bu yanlıştan dönün” çağrısı yapan CHP’li Dr. Müzeyyen Şevkin, “Genişlemeye, revizyona müsait, stratejik olarak dünyanın en önemli havalimanlarından biri olan Adana Şakirpaşa Havalimanı'nı çağdaş bir yapıya kavuşturun. Böylelikle hem sözünüzü tutmuş olursunuz hem de uçak uçmayan, yolcusu olmayan yeni havalimanlarına halkın parasını ödemek yerine Türkiye'nin bu değerini korumuş olursunuz” ifadelerini kullandı.

Dün söyledik bugünde söylüyoruz. Adana Havalimanı kapatılmamalı, Adanalının elinden bir değeri daha alınmamalı. Yazık olur bu kente çok yazık. Buna sahip çıkmayanlar vebal altında kalır. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimler öncesinde geldiği Adana’da havalimanının kapatılmayacağını söylemiş, Adanalıların yüreğime su serpmişti. 

Şimdi bu sözü hatırlatıyoruz...