Her seçimden önce Gabar’da ‘içilecek kıvamda’ petrol, Karadeniz’de kaliteli doğalgaz keşfedilir, aya sert iniş yapacak yerli ve milli uzay aracımızla övünülür.

Doğruya doğru, aya inemediler ama Elon Musk’tan 55 milyon dolar (1 milyar 660 milyon 990 bin Türk Lirası) ödeyerek bilet alıp, bir ara FETÖ kumpasıyla harcadıkları F-16 pilotumuz Alper Gezeravcı’yı uzaya Türk astronotu olarak gönderdiler.

Bunların yanında iki seçim demirbaşı daha var... Beka ve terör! Seçimden seçime mutlaka gelir gündeme...

Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet...

Bu seçim istikrar seçimi.

Türkiye’nin en önemli sorunu beka sorunudur.

Ezan susmaz, vatan bölünmez.

“16 Nisan (Anayasa referandumu) aynı zamanda 15 Temmuz’un bir cevabı olacaktır. Ve ‘hayır’ diyenlerin konumu aslında 15 Temmuz’un bir yerde de yanında yer almaktır! Kim hayır diyor? İmralı, Kandil, FETÖ. Bunlar hayır dediğine göre burada düşünmek gerekmez mi” demişti.

Seçimden önce “Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz”, seçimden sonra “Seçimlerde oyları çaldılar, bu kadar basit!”

İçişleri bakanı Soylu “İstanbul Belediyesi’nde işe alınan bin 668 kişinin veya yakınının terörle bağlantısı var” Erdoğan ise el “Terör örgütleriyle iltisaklı 45 bin kişiyi belediyeye doldurdular” demişti!

Cumhur İttifakı için zaten dört temel konu var... Milli irade, beka sorunu, biz ve onlar!

Erdoğan “Hemen her şeyin kazası olur sandığın kazası olmaz. Bizi terör örgütleri üzerinden hizaya sokmaya çalışanlara cevap sandıkta verilecek” demişti.

Dönemin başbakan yardımcısı AKP’li Fikri Işık’a göre ise durum daha vahimdi: Türkiye şu anda kuşatılmak istenen ülke pozisyonunda!

“Milletimizin bekası için mücadele sürdürüyoruz” diyen Erdoğan başka bir konuşmasında “Kandil ve Suriye’deki terör baronları ve bu hainlerin yularını tutanlar bizi yolumuzdan alıkoymaz” demişti.

“Terör örgütü elebaşıları Kandil’den CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na video çekip oy istedi” dedi ama video montaj çıktı. Sonra da şöyle dedi: Ama montaj ama şu bu!

Erdoğan’ın beka meselesi çıkışına Bülent Arınç yanıt verdi: Şu anda ülkede beka diye bir sorun yok, nereden çıktı bu?

Seçim sloganı bile vefa ve beka için Erdoğan’dı...

Cumhurbaşkanı CHP için “Sözde bir ana muhalefet var, senin zaten PKK’dan ne ayrılığın var” ittifaklar için ise “Zillet ittifakının amacı terör örgütlerinin uzantılarını belediye meclislerine taşımaktır” bile dedi.

“CHP’li ve İYİ Partili belediyeler cumhurbaşkanlığını, sağlık bakanlığını, içişleri bakanlığını, valiliği, kaymakamlığı hiçe sayarak kendi başlarına yardım toplamaya, ekmek dağıtmaya, hastane kurmaya kalkışıyorlar. Geçmişte FETÖ ve PKK gibi örgütler tarafından da denenmişti” diyen Erdoğan deprem yardımlaşmasına da yeni bir boyut getirmişti.

İşin özü, hayır diyen, onun istediği gibi düşünmeyenler memleketin bekası için tehlikeydi!

Her seçimde milyon kez tekrarlandığı için bu akıl almaz ‘taktiklere’ alışıp kanıksadık artık... Belki de bu yüzden Erdoğan’ın seçim demirbaşı terör konusundaki “Şimdi işi daha ileri götürüp mahalli seçim işbirliği kisvesi altında cezaevlerindeki terör örgütü mensuplarını salmanın hesabını yapıyorlar” şeklindeki son sözleri pek önemsenmedi.

2019’da neydi? Belediyelere teröristler doldurulacak, su sayacını okumaya PKK’lılar gelecek!

2024 için ne icat edildi? Teröristleri salacaklar!

Misal Ankara’da Mansur Yavaş, İstanbul’da İmamoğlu seçilince bir kararla memleketteki cezaevlerini mi boşaltacaklar? Erdal Beşikçioğlu Etimesgut’a belediye başkanı olursa Behzat Ç’lik yapıp Etimesgut’taki açık cezaevinin kapılarını mı açacak?

Dünya liderimiz İstanbul’da onca yıl belediye başkanlığı yaptı. Belediye başkanı olarak cezaevine girdiğinde kendi kendini çıkarabildi mi? Bu işlerin kimin yetkisinde olduğunu bal gibi bilmez mi?

Çok kıymetli halkımız her seçimde petrolle, beka meselesiyle, aya sert inişle, sabredin üç vadeye  Almanya seviyesine gelicez, bunlar terörist üfürmeleri ile tava geliyor olabilir. Fakat aklımızla da bu kadar alay edilmez ki!

Yahu ne alakası var mahalli seçimle cezaevinden terörist çıkarmanın?