İstanbul Üsküdar Küçüksu Mahallesi Eserli Sokak'ta saat 14.00 sıralarında, iddiaya göre 34 KM 7020 plakalı beton mikserinin şöförü Kadir Ekşi rampada manevra yaptığı sırada aracın frenleri tutmadı. Ekşi hareket halindeki araçtan atlarken, beton mikseri park halindeki 7 araca çarptıktan sonra durabildi.

Kazayı gören çevredeki vatandaşlar itfaiye, sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, 7 araç kullanılamaz hale geldi. Şans eseri o sırada sokakta kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi. Polis ekipleri güvenlik şeridi çekerek vatandaşları kaza yerinden uzaklaştırdı.

"HAREKET HALİNDEYKEN KENDİMİ AŞAĞIYA ATTIM"

Beton mikserinin şoförü Kadir Ekşi "Frenler tutmadı,imdatları indirdim. Tam virajda askıda kaldı, hareket etmeye başlayınca bende attım kendimi aşağıya. Allah'tan yaralanan olmadı. Verilmiş sadakamız varmış. Kimsenin canına bir şey olmadı" diye konuştu.

Görgü tanığı Büşra Karaçam ise, "Yukarıdan freni patlıyor. Şoför araçtan atlıyor, buradaki park halindeki bütün araçları önüne katıp çarpıyor. Çok şükür can kaybı yok. Çok korkunç, çok üzücü. Büyük çapta maddi hasar var" dedi.

KAZA ANI KAMERADA 

Beton mikserinin park halindeki 7 aracı biçtiği kaza güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde freni tutmayan beton mikserinin şoförü hareket halindeki araçtan atlaması ve beton mikserinin araçlara çarptığı anlar görülüyor. Polisin kazayla ilgili soruşturması sürüyor. (DHA)