Yüreğimizi dağlayan şehit haberleriyle yine birçok şeyin anlamını yitirdiği günler geçiriyoruz.

Kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, bu kahramanları yetiştiren ailelerine, ateşin düştüğü hanelere sabır dilemekten başka bir şey de gelmiyor elden. Sanmıyorum ama saçma sapan futbol gündeminde 5 kuruş etmeyecek bir hakem hatasını saatlerce konuşmanın, insanları germenin, kutuplaştırmanın ne kadar boş işler olduğunu umarım hep birlikte anlarız.

Başakşehir beklenildiği gibi topu rakibe bırakan, Trabzonspor’un ikinci bölgedeki kayıplarıyla hızlı hücumu kovalamak üzerine oyun planını kurmuştu. Maçın başında bunda da başarılı oldular. Sağ kanattan ani gelişen atakta, sahanın en kısa boylu oyuncularından Pelkas attı golünü. Bordo-mavililer rakibi açmakta uzun süre zorlandı.

Larsen’in ortasında Onuachu’nun direkten dönen kafa vuruşu golün habercisiydi. Kornerdeki karambolde Onuachu’dan seken topu Mendy güzel bir vuruşla ağlara yolladı. Visca’nın yönlendirdiği Trabzonspor ataklarında, en etkisiz oyuncu Bakasetas’tı. Abdülkadir Ömür de rakibin kilidini açacak pasları atamadı.

İkinci yarıda da benzer bir senaryo bekliyorduk. Trabzonspor Bakasetas ve Trezeguet ile gol arasa da başarılı olamadı. Onuachu’nun oyundan çıkmasının ardından Başakşehir biraz daha rahatladı.

Berkay ve Pelkas’la oyunun son bölümünde gole yaklaşıldı ama olmadı. İzleyenlere de tempo ve keyif anlamında vasat bir mücadele kaldı.