Reklamsız Sözcü

O liman için izin çıkmadı

Rekabet Kurulu Beta Marina Liman ve Çekek İşletmesi AŞ hisselerinin devrine izin vermedi

android-time 13:34 20 Temmuz 2015
O liman için izin çıkmadı
Rekabet Kurulu Beta Marina Liman ve Çekek İşletmesi AŞ hisselerinin devrine izin vermedi

Rekabet Kurulu, Beta Marina Liman ve Çekek İşletmesi AŞ hisselerinin Koç Holding'e bağlı Setur Servis Turistik AŞ tarafından devralınmasına izin vermedi. Hürriyet’te yer alan habere göre, Beta Marina Liman ve Çekek İşletmesi AŞ ve Pendik Turizm Marina Yat ve Çekek İşletmesi AŞ’nin hisselerinin tamamının Setur Servis Turistik AŞ tarafından devralınmasına ilişkin nihai inceleme sonuçlandı. Büyükada’ya 6 mil uzaklıkta bulunan İstanbul City Port’ta 11 yüzer iskele ve 752 bağlama kapasitesi bulunuyor.

Söz konusu işlemin Koç Holding AŞ’nin İstanbul City Port Marina bakımından tanımlanan ilgili pazarda hakim duruma gelmesine ve böylece piyasadaki rekabetin önemli ölçüde azaltılmasına yol açacak nitelikte olması nedeniyle işleme izin verilmemesine karar verildi.

Setur'un satın almak üzere hareket ettiği Beta Marina Liman Yat ve Çekek İşletmeciliği A.Ş. Kasım 2007'de kuruldu. Yıldız Holding A.Ş., Kökler Yatırım Holding'in ortağı olduğu Beta Marina'nın yönetim kurulu başkanlığını Hüseyin Avni Metinkale yürütüyor. Şirketin yönetim kurulu başkan yardımcılığını ise Halil Cem Karakaş üstlenmiş durumda.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more