Reklamsız Sözcü

Astsubay’ı şehit eden militan Mısır vatandaşı

Kilis'te IŞİD'in hain saldırısıyla ilgili Kilis Valisi'nden flaş açıklama...

android-time 18:01 27 Temmuz 2015
Astsubay’ı şehit eden militan Mısır vatandaşı
Kilis'te IŞİD'in hain saldırısıyla ilgili Kilis Valisi'nden flaş açıklama...

Vali Süleyman Tapsız’ın yaptığı açıklamaya göre Astsubay Mehmet Yalçın Nane’yi şehit eden IŞİD militanın Mısır vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Mısırlı militan saldırı sırasında öldürülmüştü.
30 FARKLI ÜLKEDEN 300’Ü AŞKIN KİŞİ…

Suriye sınırındaki gelişmelerle ilgili bilgi veren Kilis Valisi Süleyman Tapsız,son 2 yılda IŞİD’e katılmaya giden veya dönen 30 farklı ülkeden 300’ün üzerinde kişinin yakalanarak sınır dışı edildiğini belirtti.

EN ÜST DÜZEY GÜVENLİK ÖNLEMİ

Sınır hattında en üst düzeyde güvenlik önlemi alındığı ifade eden Vali Süleyman Tapsız, geçen perşembe günü Elbeyli İlçesi yakınlarındaki Suriye sınırında bulunan Dağ Hudut Karakolu’nda görev yapan Astsubay Mehmet Yalçın Nane’yi şehit eden IŞİD militanının Mısır uyruklu olduğunu da açıkladı. Vali Tapsız, şunları söyledi:

“Sınırda tedbirler en üst düzeyde alınmış durumda. Fiziki önlemler, tedbirler olarak alındı. Ama ayrıca araç, gereç ve personel yönünden de burada had safhada tedbirler alınmış durumda. Bu bölgede özellikle maksatlı haberler yapılıyordu ama bunların gerçeği yansıtmadığını sizler de gördünüz. Yani sınırımızda tedbirler en üst seviyede. Bakın burada sadece son 2 yılda DAEŞ’a katılmak üzere Suriye tarafına giden veya oradan gelmeye çalışan 30 farklı ülkeden 300’ün üzerinde kişi yakalanarak sınır dışı edilmiştir, ülkelerine gönderilmiştir. Bu da bizim ne kadar ciddi tedbir aldığımızı gösteriyor. Askerlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri 24 saat görevinin başında ve kahraman şekilde görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyor. Onunla ilgili ben sadece Mısırlı olduğunu söyleyebilirim. Yani uyruğu Mısır.”

Son güncelleme: android-time 19:4927.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more