Reklamsız Sözcü

İki polis müdürüne yurt dışı yasağı

İki polis müdürüne yurt dışı yasağı

android-time 19:36 31 Aralık 2015
İki polis müdürüne yurt dışı yasağı
İki polis müdürüne yurt dışı yasağı

ADANA, (DHA)- ADANA`da geçmiş yıllarda görev yapan iki polis müdürü E.Y. ile İ.B. hakkında, `suçlunun kaçmasına yardım ve yataklık yapmak` iddiası ile çıkartıldıkları mahkemece yurt dışına çıkış yasağı konarak serbest bırakıldı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü`nün Halil Dağ`ın kaçmasına yardım ettikleri iddiası 30 Mart 2015`de yürüttüğü soruşturma kapsamında Adana Emniyet Müdürlüğü`ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, 30 Aralık çarşamba günü, eş zamanlı olarak 9 ayrı adrese operasyon yaptı. Baskınlarda eski il emniyet müdürü Mehmet Avcı, adliyede zabıt katibi olarak görev yapan kadın memur Z.Y., genç kadının babası E.Y. ile aralarında emekli polis müdürlerinin bulunduğu 7 kişiyi gözaltına alınırken, E.Y. ve İ.B. ise evlerinde bulunamamıştı. Halil Dağ`ın kaçmasına yardım ettikleri iddiası ile gözaltına alınanlardan 4`ü ifadelerinin ardından serbest bırakılırken Mehmet Avcı, Z.Y. ile E.Y. adliyeye çıkartıldı. Mehmet Avcı ile E.Y. hakkında kamu davası açılıncaya kadar ev hapsi, Z.Y.`ye ise denetimli serbestlik cezası verildi.

Firari olduğu açıklanan E.Y. ile İ.B., adlarının basında yer alması üzerine KOM Şube Müdürlüğü`ne teslim oldu. Emniyette ifade veren iki eski polis müdürü adliyeye çıkartıldı. E.Y. ve İ.B. de yurt dışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldı.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Adana – ADANA, (DHA)
2015-12-31 19:34:02

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 19:3731.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more