Reklamsız Sözcü

Şehit polis için tören

Hakkari'de PKK'nın hain saldırısında yaralanıp hastanede tedavi gören polis memuru Mustafa Yavaş şehit düştü.

13:352 Aralık 2015
Şehit polis için tören
Hakkari'de PKK'nın hain saldırısında yaralanıp hastanede tedavi gören polis memuru Mustafa Yavaş şehit düştü.

Hakkari, Yüksekova’da PKK’lı teröristler tarafından geçen ay gerçekleştirilen saldırıda yaralanıp tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) şehit düşen polis memuru Mustafa Yavaş için tören düzenlendi. Yavaş’ın cenazesi Özel Harekat Daire Başkanlığının Gölbaşı’ndaki kampüsündeki törenin ardından, memleketi Kocaeli’ye gönderildi.

FOTO: DHA

Özel Harekat Daire Başkanlığı’nın Gölbaşı’ndaki kampüsü, Şehitler Camisinde polis memuru Mustafa Yavaş için cenaze töreni düzenlendi. Düzenlenen programa eski İçleri Bakanı Selami Altınok, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcıları, Özel Harekat Daire Başkanı, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Şehit Ailesinin yakınları ve polis meslektaşları katıldı. Cenaze töreni Şehide saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından Polis meslektaşı özgeçmişini anlattı. Son olarak da Şehitler Cami imamı kuranı Kerim Okudu.

Son olarak şehit polis memuru Mustafa Yavaş toprağa verilmek üzere cenaze aracına konularak memleketi Kocaali’ye gönderilmek üzere yola çıkarıldı.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp