Reklamsız Sözcü

TÜBİTAK’taki bilirkişileri kaçtı!

Askeri casusluk davasındaki deliller için “gerçektir” şeklinde rapor hazırlayan 3 TÜBİTAK personeli yurt dışına kaçtı.

android-time 15:36 4 Aralık 2015
TÜBİTAK’taki bilirkişileri kaçtı!
Askeri casusluk davasındaki deliller için “gerçektir” şeklinde rapor hazırlayan 3 TÜBİTAK personeli yurt dışına kaçtı.

İzmir Askeri Casusluk davasında yargılananların evlerinden çıktığı iddia edilen dijitallerle ilgili “gerçektir” şeklinde rapor hazırlayan 3 TÜBİTAK görevlisinin firari savcı Fikret Seçen'le aynı gün, aynı havaalanından, birkaç saat arayla yurt dışına kaçtıkları ortaya çıktı.

TÜBİTAK'çılardan Burak Akoğuz'un Arap Emirliklerine, Yalçın Çakmak ve Süheyl Mustafa Keskin'in ise Hollanda'ya çıkış yaptıkları belirlendi. Balyoz davasında delil CD'lerinde sahtecilikle suçlanan 3 bilirkişinin TÜBİTAK'tan kovulduktan sonra yurt dışına kaçtığı ortaya çıkmıştı.

TÜBİTAK görevlisi Tahsin Türköz, Erdem Alparslan ve Hayrettin Bahşi'nin, Balyoz davasının delil CD'leriyle ilgili bilirkişi raporunu eksik ya da yanlı düzenledikleri iddiasıyla haklarında dava açılmıştı.

İŞTE O BİLİRKİŞİLERİN BAKTIKLARI DAVALAR

Hayrettin Bahşi: TÜBİTAK'ta baş uzmandı. Danıştay cinayeti, Ergenekon'da CHP Milletvekili Mustafa Balbay'ın bilgisayarı ve Balyoz'da 5 No'lu harddiskle ilgili raporu o verdi.

Tahsin Türköz: Hayrettin Bahşi imzalı tüm raporların altında, onun da imzası vardı. Siber Güvenlik Enstitüsü Müdür Yardımcısı yapılmıştı.

Erdem Alparslan: Balyoz davasındaki CD'ler ve harddisklerle ilgili “gerçektir” raporu düzenleyen TÜBİTAK bilirkişileri arasındaydı.

Burak Akoğuz: Kozmik Oda'da ele geçirilen 1.2 terabaytlık “devlet sırrı” bilgileri TÜBİTAK BİLGEM'de kopyalayan kişi olarak biliniyor. Balyoz, Askeri Casusluk, Poyrazköy, Danıştay gibi delilleri itibarıyla hukuken tartışılan davalarda “yanlı raporlar hazırladığı” gerekçesiyle TÜBİTAK'tan atılmıştı.

Yalçın Çakmak: İzmir Askeri Casusluk davasında yargılananların evlerinden çıktığı iddia edilen dijitallerle ilgili “gerçektir” şeklinde rapor hazırlayan bilirkişiler arasındaydı.

Süheyl Mustafa Keskin: İzmir Askeri Casusluk davasında yargılananların evlerinden çıktığı iddia edilen dijitallerle ilgili “gerçektir” şeklinde rapor hazırlayan bilirkişiler arasındaydı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3904.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more