Reklamsız Sözcü

Danıştay Mahkeme Dosya Sorgulama

Danıştay dosya sorgulama ile Danıştay’da bulunan dosyalar hakkında bilgi alınabilir. Danıştay dosya sorgulama işlem detayları haberimizde.

android-time 09:33 28 Aralık 2015
Danıştay Mahkeme Dosya Sorgulama
Danıştay dosya sorgulama ile Danıştay’da bulunan dosyalar hakkında bilgi alınabilir. Danıştay dosya sorgulama işlem detayları haberimizde.

Kişilerin bilgi alabilmesi adına pek çok adli merci tarafından online olarak dosya sorgulama sistemi oluşturmuştur. Danıştay dosya sorgulama için de yine Danıştay resmi internet sitesi kullanılmalıdır. remsi site üzerinden yapılan işlemler ile birlikte kişiler güncel dosya bilgilerini öğrenerek, bu doğrultuda işlemlerini yürütebilir. Sorgulama.biz.tr sitesindeki Danıştay dosya sorgulama yazısında da belirtildiği üzere kişilerin aşağıda yer alan ekran üzerinden işlemlerini yürütmelidir.

Bu ekranda kişilerin sorgulama yapmak için seçim yapması istenir. Danıştay dosya sorgulama için ilk olarak iki seçimden birisi tercih edilmelidir. Bu seçimler ise şöyledir;

Bu ekranda kişilerin elindeki bilgilere göre seçim yapması gerekir. Seçim yapıldıktan sonra ek bir form daha açılır. Bu formda ise kişilerin dosyalarının bulunduğu daire başkanlığının seçiminin yapılması istenir. En çok bu bölümde hata yapıldığından dolayı kişilerin dikkatli bir şekilde seçimlerini yapması gerekir. Herhangi bir hatada diğer seçenekler de değerlendirilebilir. Gib.gen.tr sitesindeki mahkeme sorgulama yazısında belirtildiği gibi dosya takibi için tek bir hizmete tıklanması ile işlem yapılamaz. Danıştay dosya sorgulama çok daha kapsamlı bir şekilde işlem yapılmasını gerektirir.

Daireleri seçecek kişiler için resimde görüldüğü gibi seçenekler sunulur. Bu seçeneklerden uygun olanının seçilmesi ile birlikte kişiler kolayca güncel durumunu öğrenebilir. Seçim yapıldıktan sonra ise son olarak kişilerin esas no ya da ilk ekranda yaptığı seçimdeki bilgileri gireceği ekran açılır. Bu ekrana girilen bilgiler sonrasında ise dosya detayları ekranda yer alır. Eğer bilgilerde bir hata varsa dosyaya erişim sağlanmaz ve bilgilerin kontrol edilmesi istenir. Bilgi giriş yapılan son ekran ise şöyledir;

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more