Reklamsız Sözcü

Diyarbakır Kulp İlçesi ‘yanıyor’

Diyarbakır Kulp İlçesi'nde gündüz çıkan yangın, yapılan tüm müdahalelere rağmen kontrol altına alınamadı.

android-time 00:47 20 Temmuz 2015
Diyarbakır Kulp İlçesi ‘yanıyor’
Diyarbakır Kulp İlçesi'nde gündüz çıkan yangın, yapılan tüm müdahalelere rağmen kontrol altına alınamadı.

DİYARBAKIR’ın Kulp İlçesi’ne bağlı Barın Köyü’nün kuzeyinde yer alan ormanlık alanda gündüz saatlerinde çıkan yangının sebebi henüz belirlenemedi. Kulp Belediye’sinden yapılan anonsta vatandaşların yardımcı olmaları istendi. Yangına Diyarbakır Büyükşehir, Silvan, Lice ve Hazro Belediyeleri’ne ait itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

Gülnar'da kızılçam ormanı yanıyor!

Gülnar’da kızılçam ormanı yanıyor!

 

YANGIN KONTROL ALTINA ALINAMIYOR

Kulp İlçesi Barın Köyü yakınlarındaki kuru otların tutuşmasıyla bugün gündüz saatlerinde başlayan  yangına Kulp Belediyesi’ne ait 3 kepçe ve tüm 2 adet itfaiye aracı, 1 adet tanker ile müdahale ediyor. Diyarbakır Büyükşehir, Hani ve Lice İlçe Belediyeleri’ne ait itfaiye ekipleri, Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 1 arazöz ve onlarca personel ile birlikte müdahale ettiği yangın kontrol altına alınamazken, köylülere ait bağ ve meyve bahçelerine büyük zarar veren alevler Barın Köyü’ndeki evlere doğru ilerliyor.

Okyanusun altında yanardağ patlaması!

Okyanusun altında yanardağ patlaması!

İMKANLAR YETERSİZ KALIYOR

Kulp Belediye Başkanı Sadiye Süer Baran, Barın Köyü’nde çıkan yangına tüm ara gereç ve ekipmanlarıyla müdahale ettiklerini belirterek, “Ancak yangın büyük bir alanı kapsadığı için elimizdeki imkanlarla söndürmekte yetersiz kalıyoruz. Yangın söndürmek için hava araçlarına ihtiyacımız var. O da bölgemizde yok. Bildiğimiz kadarıyla Adana’da vardır ve yangını kontrol altına almak için bu hava araçlarına ihtiyacımız var. Hava araçları olmazsı yangını söndürmek imkansız olacak” dedi. Bu arada belediyeden yapılan anonslarla vatandaşların yangın söndürme çalışmalarına katılmaları da istendi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more