Reklamsız Sözcü

E-5’te korkuluksuz köprü!

İstanbul Küçükçekmece'de E-5 otoyoluna yapılan yeni köprünün korkulukları hâlâ yapılmadı.

android-time 11:12 4 Aralık 2015
E-5’te korkuluksuz köprü!
İstanbul Küçükçekmece'de E-5 otoyoluna yapılan yeni köprünün korkulukları hâlâ yapılmadı.

E-5 otoyolunun Küçükçekmece’de kalan bölümünde yan yol üzerine inşa edilen köprünün korkuluklarının yapılmaması vatandaşları tedirgin ediyor. Yetkililerin duyarsızlığı ise adeta faciaya davetiye çıkarıyor.

FOTO: CİHAN

Küçükçekmece’de yapımı yaklaşık bir sene önce tamamlanan köprünün aylardır korkulukları ve yan yolun bariyerleri takılmıyor. Her gün yüzlerce kişinin geçtiği köprüden aradan geçen uzun süreye rağmen korkuluklar ve bariyerler takılmadı. Yayalarla birlikte sürücülerin güvenliğini olumsuz etkileyen bu durum vatandaşların tepkisine neden oluyor. 80 metre boyunca köprü korkulukların ve bariyerlerin takılmaması nedeniyle yayaların ve sürücülerin güvenliğini olumsuz etkiliyor.

‘HERHANGİ BİR GÜVENCEMİZ YOK’

İki günde bir köprü üzerinden geçtiğini belirten Atakan Ürkmez (17), yan yol açıldığından beri korkulukların yapılmadığını belirterek, ‘'Korkulukları bir an önce yapmalarını temenni ediyorum. Herhangi bir güvencemiz yok burada. Herhangi bir kaza gerçekleşebilir. Bir an önce korkuluklarını yapmalarını ümit ediyoruz. İki günde bir buradan geçiyorum. Her gün geçen kişiler de var buradan. Onlar içinde sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Yan yol açıldığından beri korkuluklar yapılmadı.'' ifadelerini kullandı.

‘BİRİLERİNİN DÜŞMESİ Mİ GEREKİYOR?’

Nuri Kaya isimli vatandaş ise, köprü korkuluklarının takılmamasının ciddi tehlikeler oluşturduğuna dikkat çekerek, ‘'Ciddi olarak tehlikeli. Böyle bir yer nasıl unutulur? Bu korkuluklar nasıl takılmaz anlayamıyorum. Kendimiz geçiyor, çocuklarımız geçiyor, yaşlılar geçiyor. Nasıl duyarsız kalınıyor anlayamıyorum. Bunu hiç mi düşünmüyorlar? İnşallah yetkililer bu durumu görürler ve korkulukları yaparlar. Burada birilerinin düşmesi mi gerekiyor.'' şeklinde konuştu.

CİHAN

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more