Reklamsız Sözcü

Hürriyet’in Ankara bürosuna silahlı saldırı iddiası!

Hürriyet gazetesinin Ankara’da Eskişehir yolu üzerinde bulunan Ankara bürosuna silahlı saldırı yapıldığı iddia edildi. Konuyla ilgili valilik açıklama yaptı

android-time 18:11 12 Aralık 2015
Hürriyet’in Ankara bürosuna silahlı saldırı iddiası!
Hürriyet gazetesinin Ankara’da Eskişehir yolu üzerinde bulunan Ankara bürosuna silahlı saldırı yapıldığı iddia edildi. Konuyla ilgili valilik açıklama yaptı

Akşam saatlerinde Hürriyet'in Ankara bürosuna silahlı saldırı düzenlendiği iddia edildi. Konuyla ilgili yapılan incelemeler sonucu, binada silahlı saldırıya ilişkin herhangi bir bulguya rastlanılmadığı belirtilirken, Ankara Valiliği olayla ilgili bir açıklama yaptı.

FOTO: CİHAN Akşam saatlerinde Hürriyet'in Ankara bürosuna silahlı saldırı düzenlendi

Yapılan silahlı saldırı sonucunda binaya 5-6 kurşun isabet ettiği ve camlarının kırıldığı görüldü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Çevre güvenliği alan polis ekipleri, saldırıyla ilgili inceleme başlattı.

Olayda herhangi bir yaralanma olmadı. Saldırının bir araç içinden gerçekleştirildiği belirtiliyor.


OLAYLA İLGİLİ HÜRRİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Yapılan yazılı açıklamada, Eskişehir Yolu Söğütözü mevkiinde bulunan ve Hürriyet'in Ankara Bürosu’na da ev sahipliği yapan Doğan Medya Center binasının yola bakan tarafındaki camdan dış panellerinden yedisinin saat 17.07'de patladığı belirtildi. Açıklamada, patlamanın dışarıdan yapılan bir müdahale nedeniyle mi, yoksa binadan kaynaklanan yapısal bir nedenle mi olduğu hususunun henüz netleşmediği ifade edildi.

FOTO: DHA

Geçmişte binada bazı panellerin kendiliğinden patladığı durumlar yaşandığı belirtilen açıklama şöyle devam etti: Ankara Emniyet Müdürü Hakan Arıkan, olaydan hemen sonra Doğan Media Center'a gelerek incelemelerde bulundu. Olay yeri inceleme, terör ve istihbarat birimleri incelemeye devam ediyor. Arıkan, çalışma sonuçlanmadan bir açıklama yapamayacağını belirtti. Arıkan “Ne olduğunu anlamamız için bize biraz zaman verin” dedi.

Foto: DHA

‘RAPOR GELMEDEN YORUM YAPMAK DOĞRU OLMAZ'
Olaydan sonra binaya gelen Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin şunları söyledi: “Bu aşamada tek söyleyebileceğimiz husus binanın ön cephesinde, farklı katlardaki yedi ayrı cam panelin patlamış olduğudur. Patlamanın neden kaynaklandığı hususunda henüz kesinleşmiş bir bilgiye sahip değiliz. Bunun dışarıdan bir müdahaleden mi, binayla ilgili yapısal bir durumdan mı kaynaklandığı, olay yeri inceleme raporuyla ortaya çıkacak. Ankara Emniyet Müdürü ile görüştüm. Binada balistik inceleme yapılıyor ve kamera kayıtları da inceleniyor. Hazırlanacak raporu bekliyoruz. Bu rapor gelmeden bir yorum yapmak doğru olmaz.”

FOTO: DHA


OLAYLA İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA!
Ankara’daki Doğan Medya Center binasına yönelik saldırı iddiasıyla ilgili valilik açıklama yaptı. Açıklamada, “Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde olayın silahlı saldırı olduğuna ilişkin bir bulguya rastlanılmamıştır.” denildi.

Ankara Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Basın yayın organlarında, 12.12.2015 tarihinde saat 17.00 civarında Ankara'daki Doğan Medya Center binasına silahlı saldırı yapıldığına dair haberler yer almaktadır. Emniyet birimlerimiz tarafından olay yerinde yapılan ilk incelemelerde olayın silahlı saldırı olduğuna ilişkin bir bulguya rastlanılmamıştır. Belirtilen saatte binanın camlarının kırılmasının ısı değişiminden veya binanın statik yapısından kaynaklanmış olabileceği değerlendirilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”   CİHAN

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 22:4912.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more