Reklamsız Sözcü

SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK hizmet dökümü sayesinde sigorta sorgulama işlemleri yapılabilir. SGK ile ilgili tüm işlemlerde e devlet kullanılabilir.

android-time 08:39 28 Aralık 2015
SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?
SGK hizmet dökümü sayesinde sigorta sorgulama işlemleri yapılabilir. SGK ile ilgili tüm işlemlerde e devlet kullanılabilir.

SGK tarafından sunulan sigorta hizmetinden yararlanan işçilerin sigortalarını takip etmesi ve sigortaları ile ilgili detaylı bilgi alması online olarak mümkün durumdadır. Bu açıdan kişiler sigortaları ile ilgili işlemleri yapmak için sunulan online hizmetlerden yararlanabilir. SSK hizmet dökümü üzerinden yapılan sorgulama ile işlemlerin yapılabileceği SGK hizmetleri üstelik tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulmuştur. Bu açıdan sizler de sigortanız ile ilgili online olarak işlem yapmak için sunulan hizmetlerden yararlanabilir ve kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz. E devlet aracılığıyla sunulan SGK sorgulama hizmetlerinden yararlanacak kişilerin bu konuda online olarak işlem yapması yeterlidir. Esgm blog sayfasında yer alan SSK sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler e devlet üyelik girişi yaptıktan sonra bilgilerine erişim sağlayabilir.

4a Detaylı Hizmet Dökümü

4A sigorta türü için detaylı hizmet dökümü almak isteyenlerin resimde işaretlenen hizmetten yararlanması gerekir.

Hizmet tıklandığında kişilerin SGK hizmet dökümü ekranda yer alır. Sigorta başlangıç tarihinden güncel sorgulama tarihine kadar geçen süreyi kapsayan SGK hizmet dökümü sayesinde kişiler istediği dönem için online olarak bilgi alabilir. Esgm blog sitesinde yer alan SSK hizmet dökümü yazısında belirtildiği gibi özellikle güncel ödemeler için mutlaka inceleme yapılmalıdır.

4B Hizmet Bilgisi

4A hizmetlerinin yanında online olarak Bağkur gibi diğer sigorta türleri için de bilgi alınabilir. 4B hizmet bilgisi için yapılması gereken seçim ise şöyledir;

Resimde işaretlenen hizmete tıklandığında kişilerin Bağkur açısından güncel durumu yayınlanır. Böylece sigorta hakkında merak edilen tüm detaylar da öğrenilmiş olur. Sizler de sunulan hizmetlerden yararlanmak adına belirtilen adımları takip edebilir ve hizmetleri kullanabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more