Reklamsız Sözcü

Trafik Cezası Usulsüz Tebligat

Trafik cezası alan kişilere cezalar tebliğ edilir. Tebliğ postasına tebligat denirken, trafik cezası usulsüz tebligat gibi durumlarla da karşılaşılır.

android-time 10:15 27 Aralık 2015
Trafik Cezası Usulsüz Tebligat
Trafik cezası alan kişilere cezalar tebliğ edilir. Tebliğ postasına tebligat denirken, trafik cezası usulsüz tebligat gibi durumlarla da karşılaşılır.

Kişilerin trafikte aldığı cezalar ev adreslerine posta yolu ile tebliğ edilir. Fakta bu konuda resmi olarak prosedürler hazırlanarak mevzuatlara uygun bir şekilde işlemlerin yapılması sağlanmaktadır. Eğer kişilere tebliğ mevzuatlara uygun olarak yapılmazsa, trafik cezası usulsüz tebligat kapsamında işlemler yapılarak, cezaların iptal edilmesi sağlanabilir. Tebligatlarda en çok dikkat edilmesi gereken işlem cezanın alındıktan sonra 10 gün içerisinde tebliğ edilmek üzere postaya verilmesidir.

RESMİ EGM TRAFİK CEZASI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Kişiler cezalar hakkında detaylı bilgi almak için Aracsorgulama.net sitesindeki trafik cezası sorgulama yazısında belirtildiği gibi online olarak işlem yapabilir. Böylece güncel cezaları takip ederek, tebligatları da kontrol etme şansı bulabilir. Sorgulama sonrasında araç cezaları için bilgiler kolay bir şekilde alınabilir.

Tramer.gen.tr sitesinde yer alan araç ceza sorgulama yazısında da sorgulama işlemlerinde resimde görülen ekran üzerinden işlem yapılması gerektiği belirtilir.

Usulsüz tebligatların yanında ceza tebliğlerinde kişilere yanlış tebligat da gönderilir. Bu tür işlemlerde yine kişilerin müracaat ederek konuyla ilgili yardım alması gerekir. Trafik cezaları son yıllarda her ne kadar otomatik denetleme sistemleri üzerinden gönderilse de zaman zaman sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle trafik cezası alan kişilerin ilk olarak konuyla ilgili inceleme yapması gerekir. İncelme sonrasında durumun kesinleşmesi halinde ceza ödenmelidir. Aksi halde trafik cezası usulsüz tebligat gibi durumlara göre kişilerin cezalara itiraz etme hakkı bulunur. İtiraz gibi durumlarda kişilerin dilekçe ile kurumlara başvuru yapması halinde konuyla ilgili resmi işlemler başlatılır. Böylece kişilerin kolay bir şekilde yanlış tebligat ya da hatalar nedeniyle mağdur olması önlenir, varsa olası mağduriyetler de giderilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5623.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more