Reklamsız Sözcü

‘Böcek festivali’

Antalya Büyükşehir Belediyesi, "Salonda böcek ilaçlaması yapılacak" diyerek, Antalya Tiyatro Festivali'ni iptal etti.

android-time 13:44 6 Aralık 2015
‘Böcek festivali’
Antalya Büyükşehir Belediyesi, "Salonda böcek ilaçlaması yapılacak" diyerek, Antalya Tiyatro Festivali'ni iptal etti.

ANKARA-SÖZCÜ

Antalya'da yapılması planlanan ve Levent Üzümcü, Genco Erkal, Rutkay Aziz gibi sanatçıların katılacağı Antalya Tiyatro Festivali, Büyükşehir Belediyesince “Salonda böcek ilaçlaması yapılacak” gerekçesiyle iptal edilince, organizasyonu CHP'li Muratpaşa Belediyesi üstlendi.

Festivalin düzenleyicisi Panda Organizasyon yöneticisi Kaan Sebkektay, ilaçlama gerekçesinin doğru olmadığını, festivalin muhalif sanatçıların katılımı nedeniyle iptal edildiğini söyledi. Sebkektay, “‘Gezicileri istemiyoruz kampanyası yapıldı, böcek gerekçesiyle iptal ettiler. 3 bin 500 bilet sattık, kimse iadeye gelmedi, aksine destek aldık. Şimdi Muratpaşa Belediyesi salonlarını bize açtı. Festival yapılacak” dedi.

“NADİDE BİR YERİ OLACAK”

İptal kararı üzerine devreye Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı CHP'li Ümit Uysal girdi. Uysal, Belediyeye ait Cep Sahne ve Kültür Salonunu tahsis etti. Kentin çeşitli noktalarına da servis araçları konuldu. Uysal, SÖZCÜ'ye “Kentimizin ve ülkemizin hak ettiği sanat aktivitesini kurtardık” dedi. Etkinliğe katılacak olan sanatçı Levent Üzümcü de SÖZCÜ'ye şunları söyledi:

“Böcek ilaçlaması yapılacakmış. Hepimiz biliyoruz ki partizan olmadığınız sürece rejimini bize zorla dikte ettirmeye çalışan bu partinin bir neferi olmadığınız sürece, size yaşam hakkı tanımamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz eleştirdiğimiz için vatan haini diyorlar. Öylesine aşırı politize olmuşlar ki en ufak eleştiriyi kaldıramıyorlar, tehdit ediyorlar, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Bundan 20 yıl sonra Antalya Büyükşehir Belediye başkanını kimse hatırlamayacak ama kendisinin bizlerin akıllarında çok nadide bir yeri olacak''

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more