Reklamsız Sözcü
DİNÇER GÜNER

YENi YILINIZ KUTLU OLSUN!

27 Aralık 2015

Yılın son haftasında, Venüs artık Yay Burcu'na geçiş yapıyor İlişkiler daha samimi ve spontane olacak. İyimser bir ruh haline bürüneceğiz. Gerilimler olsa da, genel anlamda
destekleyici etkileri olacak. Küçük şeylerle daha fazla mutlu olabileceğiz. Ama hediye alırken Merkür Retrosu'na dikkat!

Yılın son haftasındayız! Ve bu hafta Venüs artık Yay Burcu'na geçiş yapıyor. Tam yeni yıl ruhuna yakışır bir gökyüzü etkisi bu! İlişkiler daha samimi, hevesli, enerjik, spontane, kendimize güvendiğimiz, iyimser bir ruh halinde olduğumuz, yalnız olanlar için çeşitli aşk maceralarının gündemde olacağı zamanlar. Sabırsızlıktan veya ilişkilerde özgürlük ihtiyacının artmasından doğan gerilimler olsa da genel anlamda destekleyici etkileri olacaktır. Sosyal ilişkilerde hoşgörünün artacağı, dışa dönük olabileceğimiz, küçük şeylerle daha fazla mutlu olabileceğiz. Merkür'ün de Kova Burcu'na geçmesi ile beraber, hemen küçük bir uyarı hepinize! Merkür Retrosu'nun gölgeli günleri 1-2 Ocak itibari ile başlayacak. Bu yüzden eğerki yeni yıl hediyesi olarak elektronik aletler almak gibi bir niyetiniz varsa son 3 gününüz! Sonrasında son dakika aldığınız elektronik aletlerde sorunlar oluşabilir, aman dikkat!

Koç ve yükselen Koç;
Bu hafta Venüs, Yay Burcu'na giriş yapacak ve 24 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. 9. Eviniz'e girecek olan Venüs, özellikle kendi işi olan, ithalat, ihracat, tanıtım, pazarlama, iletişim sektöründe olanlar için keyifli zamanlar yaşatacak. 24 Ocak'a kadar olan süreçte yalnız olanlar yabancılarla, yabancı uyruklu kişilerle daha da yakınlaşabilir. Önemli kişilerle dostluklar ve onlardan daha kolay yarar ve destek görebilecekler. Yeni şeyler öğrenmeye çok daha fazla açık olacaklar. Bu hafta Merkür de, Kova Burcu'na geçiş yapacak. Arkadaşlıklar, sosyal ilişkiler, iş hayatınızdan kazandığınız gelirler, grup aktiviteleri ön planda olacak.

Boğa ve yükselen Boğa;
Bu hafta Venüs, Yay Burcu'na giriş yapacak ve 24 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Finansal konular harekete geçmeye başlıyor. Fakat kişisel kazançlarınızdan öte bu eşinizin, ortağınızın finansal konuları, banka, kredi, çek, senet, vergi, burs gibi konularda etki edecek. Eşinizden veya ortağınızdan rahatlıkla destek bulabileceksiniz. Miras ile ilgili konuları gündemde olanlar, olası sorunları daha kolay çözüme kavuşturabilecekler. Bu hafta Merkür de, Kova Burcu'na giriş yapacak. Kendinizi rahat bir şekilde ortaya koyabileceğiniz konular; iş, kariyer, meslek üzerinden olacaktır. Bu süreçte terfiler alabilir, iş değiştirebilirsiniz. Tüm ışıklar size çevrilmiş olacak.

İkizler ve yükselen İkizler;
Bu hafta Venüs, Yay Burcu'na giriş yapacak ve 24 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. 7. Eviniz'e giren Venüs, ikili ilişkiler ve ortaklıkları ilgilendiren konularda destekleyici etkiler vermeye başlayacak. Yalnız olanlar özellikle daha kolay karşı taraftan etkilenebilecek, ilişkisi olanlar için de olası sorunların üstesinden daha kolay gelinebilecek. Fakat abartılı ve ani çıkışlarında kontrol altına alınması gerek. Evlilik konuları gündeme gelebilir, yeni ortaklıklar başlayabilir. Merkür de, bu hafta Kova Burcu'na geçiş yapacak. Yurtdışı, yabancılarla ilişkiler, din, felsefe, hayatın anlamı, hukuksal konular üzerine olacaktır. Bu ay önemli davalarınız sonuçlanabilir.

Yengeç ve yükselen Yengeç;
Bu hafta Venüs, Yay Burcu'na giriş yapacak ve 24 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Birlikte çalıştığınız kişiler ve sağlığınızı ilgilendiren konularda Venüs etkilerini göstermeye başlayacak. Olası sağlık sorunlarının üstesinden çok daha rahat gelebilecek, diyet gibi kişisel sağlığınıza iyi gelecek ve günlük yaşamınızda sizi motive edecek şeylere yönelmeye başlayabilirsiniz. Bu hafta Merkür de, Kova Burcu'na giriş yapacak; kredi çekmek için araştırmalar yapabilirsiniz, ortaklaşa işlerden kazandığını gelirleri arttırmak için çalışmalar yapabilirsiniz, öğrenci iseniz yeni burs başvuruları yapabilir, sponsor görüşmeleri yapabilirsiniz.

Aslan ve yükselen Aslan;
Bu hafta Venüs, Yay Burcu'na giriş yapacak ve 24 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. 5. Eviniz'e giriş yapan Venüs; aşk, çocuklar, hobiler, riskli girişimleri işaret eden konularda etkinliğini göstermeye başlayacak. Çocuk sahibi olmayı düşünenler destekleyici etkiler altında olacaklar. Hayattan daha fazla zevk alabileceğiniz, cinsel yaşamınızın da canlanacağı, özellikle yalnız aslanlar için havada aşk oklarının dolaşacağı zamanlar. Bu hafta Merkür de, Kova Burcu'na giriş yapacak. Bu süreçte iletişim ve bilgi alışverişinin yoğun olacağı konular; ilişkiler, ortaklıklar, partnerinizle ilgili konular olabilecektir. Bu süreçte, ortaklık imzaları, evlilik adına adımlar atabilirsiniz.

Başak ve yükselen Başak;
Bu hafta Venüs, Yay Burcu'na giriş yapacak ve 24 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Yuva, aile, yer değiştirme, taşınma, aile içi ilişkiler, tadilat gibi konularda Venüs'ten destek almaya başlıyorsunuz. Evinizi güzelleştirmek, dekore etmek, boya, badana gibi işlere girişmek için uygun zamanlar. Aile içi olası sorunlar içinde abartılı davranışlar ve tepkilere mahal verilmediği takdirde barış ortamı yaratılabilecektir. Bu hafta Merkür de, Kova Burcu'na giriş yapacak. Bilgi alışverişi, sözleşme, imza gerektiren konular hayatınızda; çalışma ortamı, sağlığınız, günlük rutin işlerinizle ilgili olacaktır. İş görüşmelerine gidebilirsiniz.

Terazi ve yükselen Terazi;
Bu hafta Venüs, Yay Burcu'na giriş yapacak ve 24 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. 3. Eviniz'e giriş yapacak olan Venüs, türlü keyifli seyahatleri hayatınıza katmaya başlayacak. Yakın çevreniz ile keyifli vakitler geçirebilir, yalnız olanlar özellikle biraz daha flörtöz bir ruh haline bürünebilirler. Kardeşler ve yakın akrabalar ile olası sorunların üstesinden daha kolay gelebileceksiniz. Bu hafta Merkür de, Kova Burcu'na giriş yapacak. İletişim konularının yoğunlaşacağı, bilgi alışverişinin hızlanacağı konular; aşk, çocuklar, hobiler, hayatın keyifli, eğlenceli yanları, riskli aktiviteler üzerine olacaktır. Evet sizlerin aşk ayı başladı. Doktorunuzla da görüşebilirsiniz.

Akrep ve yükselen Akrep;
Bu hafta Venüs, Yay Burcu'na giriş yapacak ve 24 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Finansal konular hareketlenmeye başlıyor. Ödemelerle ilgili konularda bir rahatlama ve ferahlama hissetmeye başlayacaksınız. Yeni gelir kaynakları elde edebilirsiniz yalnız keyfe keder harcamalarda ortaya çıkabilir. Gelir-gider dağılımınıza dikkat etmek yerinde olacaktır. Yeni iş teklifler ile karşılaşabilirsiniz. Bu hafta Merkür de, Kova Burcu'na giriş yapacak. İletişim yoğunlaşacağı, bilgi alışverişin artacağı konular, ev, yuva, aile, yerleşim, yer değiştirme, alım-satımla ilgili olabilecektir. Bu bir aylık süreçte, evinizi değiştirmek için araştırmalar yapabilirisiniz.

Yay ve yükselen Yay;
Bu hafta Venüs, Yay Burcu'na giriş yapacak ve 24 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Burcunuza seyahat edecek olan Venüs sizi adeta bir mıknatısa çevirebilir, insanları sempatik yaklaşımınız ile kolayca etki altına alabilirsiniz. Yediklerinize içtiklerinize dikkat etmelisiniz, çünkü Venüs bu dönemde size biraz kilo aldırabilir. Bu hafta Merkür de, Kova Burcu'na giriş yapacak. İletişim ve bilgi alış-verişinin artacağı konular; seyahatler, eğitim, yakın çevreniz, kardeşlerinizle ilgili konular olabilecektir. Bu ay bol bol seyahat edebilirsiniz, tatil planları yapabilirsiniz, bazılarını iş hayatında kullanabilecekleri tarzda bir eğitime başlayabilirler.

Oğlak ve yükselen Oğlak;
Bu hafta Venüs, Yay Burcu'na giriş yapacak ve 24 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. 12. Eviniz'de seyahat eden Venüs, ilişkiler açısından kendinizi çok da rahat ortaya koyamayabilir, mevcut ilişkilerde zaman zaman krizler oluşabilir. Özellikle finansal anlamda daha dikkatli hareket edilmeli. Bu hafta Merkür de, Kova Burcu'na geçiş yapacak. Kendinizi rahat bir şekilde ortaya koyabileceğiniz hayatınızda ön plana çıkacak olan konular; iletişimin ve bilgi alışverişinin artacağı konular, para olacak. Napolyon misali para para para diyeceksiniz. Gelirlerinizi artırabileceğiniz koşullarla karşılaşırken bazılarınız yatırım araçlarını kullanabilirler.

Kova ve yükselen Kova;
Bu hafta Venüs, Yay Burcu'na giriş yapacak ve 24 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Partiler, davetler, organizasyonların aranan kişisi sizler oluyorsunuz. Daha çok sosyalleşebilir, arkadaşlarınızla birlikte keyfin ön planda olduğu birliktelikler söz konusu. Arkadaşlarınızla birlikte minik bir seyahat planı yapabilirsiniz. İşten kazandığınız gelirleri artırmanın yollarına gidebilir, prim veya ödül alabilirsiniz. Bu hafta Merkür de burcunuza giriş yapacak. Tüm yönetim özelliklerinizi rahatlıkla sergileyebilecek, isteklerinize, hedeflerinize ulaşmak size çok daha kolay gelecektir. Geçtiğimiz sevimsiz bir ayın ardından gireceğimiz bir aylık süreç size ilaç gibi gelecektir.

Balık ve yükselen Balık;
Bu hafta Venüs, Yay Burcu'na giriş yapacak ve 24 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. 10. Eviniz'i ziyaret edecek olan Venüs, iş ve kariyerinizi ilişkin konularda destekleyici etkiler vermeye başlayacak. İşsiz olanların görüşmeleri daha keyifli ve olumlu geçebilir, ajans, reklam, kadınlarla ilgili ve seyahat gerektiren mesleklerde iş sahibi olabilirler. İş hayatında başarıyı yakalamak daha kolay olacak. Bu hafta Merkür de, Kova Burcu'na giriş yapacak. Bilinçaltı, rüyalar, psikoloji vb… konular olacaktır. Bu bir aylık süreç biraz daha ikinci planda kalabileceğiniz, kendinizi ortaya koymakta biraz zorlanabilirsiniz. Yalnız kalmak size daha uygun gelecektir.

2016'da bu tarihlere dikkat!..

Ma­lu­mu­nuz bu haf­ta ye­ni yı­la gi­ri­yo­ruz! He­pi­mi­zin ye­ni yıl­dan el­bet­te ha­ri­ka, po­zi­tif di­lek­le­ri var­dır ve uma­rım hep­si bir bir ger­çek­le­şir! Fa­kat 2016 se­ne­sin­de bir dö­nem var ki, elim­de za­man ma­ki­ne­si ol­sa o ta­rih­le­ri at­lar, ka­lan yer­den de­vam eder­dim açık­ça­sı…
Bu dö­nem as­tro­lo­ji­nin 2 kö­tü­cü­lü, Mars ve Sa­türn ola­rak ge­çer. Sa­türn bü­yük, Mars ise kü­çük şey­tan­dır. Sa­türn, nam-ı di­ğer Kro­nos, tah­tı­nı kay­bet­me­mek için ken­di ço­cuk­la­rı­nı öl­dü­ren; di­ğer yan­dan Mars, nam-ı di­ğer Ares de mü­ca­de­le­ye ça­ğı­ran, sa­vaş çı­kar­tan, re­ka­bet et­ti­ren­dir. İş­te tam da bu iki­si güç bir­li­ği ya­pıp, bir sü­re hem bir­lik­te ile­ri hem de bir­lik­te ge­ri ha­re­ket ede­cek­. Çif­te be­la ade­ta! İş­te bu iki­li ni­san ile ağus­tos ara­sı Yay Bur­cu'n­da bir ile­ri, bir ge­ri ha­re­ket ede­cek­ler!
Bu da de­mek olu­yor ki, hem bi­rey­sel ha­yat­la­rı­mız­da, hem de ge­nel ola­rak Yay sem­bo­liz­mi­ne iliş­kin ko­nu­lar­da sü­per zor­lan­ma­lar ya­şa­ya­ca­ğız…
Yay ne de­mek as­tro­lo­ji­de? Din, ulus­la­ra­ra­sı se­ya­hat­ler, as­ke­ri tüm ko­nu­lar, med­ya, üni­ver­si­te­ler, aka­de­mik çev­re, spor dün­ya­sı, ulus­la­ra­ra­sı ti­ca­ret, at ya­rış­la­rı, hi­pod­rom, fi­lo­zof­lar, ha­cı­lar, hac ile il­gi­li her tür­lü ko­nu, tu­rizm, hu­kuk, rek­lam, dı­şiş­le­ri, aka­de­mik ya­yın­lar ve ko­nu­lar, ila­hi­yat fa­kül­te­le­ri, ha­kim­ler, sav­cı­lar, ada­let gi­bi alan­la­rı sem­bo­li­ze et­mek­te­dir.
İş­te tam da bu ko­nu baş­lık­la­rı­na iliş­kin sü­rek­li kö­tü ha­ber­le­rin üst üs­te gel­di­ği, çok zor­la­na­ca­ğı­mız bir dö­nem! Di­ni te­rör ör­güt­le­ri­nin sal­dı­ğı kor­ku­nun art­ma­sı, ulus­la­ra­ra­sı se­ya­hat­ler­de has­ta­lıkların bu­laş­ma ris­ki ve ya­yıl­ma­sı, üni­ver­si­te­ler­de, aka­de­mik çev­re­de din bas­kı­sı­nın art­ma­sı ve te­rör ör­güt­le­ri­nin ya­pı­lan­ma­sı, spor dün­ya­sın­dan ka­yıp­lar, med­ya­ya ye­ni bas­kın­lar, in­san­la­rın içe­ri alın­ma­sı, kö­tü bir yaz tu­riz­mi sü­re­ci, eko­no­mik an­lam­da ka­yıp ve zor­lan­ma­lar söz ko­nu­su. Her gün “SON DA­Kİ­KA­” ha­ber­le­riyle ge­çe­cek ne­re­dey­se!
Siz­ler de bu ta­rih ara­lı­ğı yurt­dı­şı iş­le­ri­niz­de dik­kat­li olun, bü­yük ya­tı­rım­lar­dan uzak du­run, ha­ya­tı­nı­za da­ir bü­yük risk­ler al­ma­yın…
An­cak ey­lül ayı iti­ba­ri ile Jü­pi­te­r'­in uz­laş­ma­cı, dip­lo­ma­tik, ara­bu­lu­cu Te­ra­zi Bur­cu'na ge­çi­şi ile bi­raz ol­sun ra­hat­la­rız. İyi yıl­lar, in­şal­lah…

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Dinçer GÜNER
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more